Po minulém dílu poradny, kdy čtenářka Jana nebyla schopná čelit přívalu chuti na něco dobrého při tréninku, nám tentokrát píše slečna Gábina. A i její dotaz se týká jídla. Kromě vhodného času ke stravování ji zajímá i další zásadní věc: v jakou denní dobu je vlastně nejlepší cvičit?

Kamarádka mi nedávno navrhla, že bychom chodily cvičit místo oběda. Myslím si ale, že to je nesmysl. Nebylo by lepší chodit ráno nebo večer? A měly bychom se ráno nasnídat? A jak je to s večeří, máme ji vynechat? Děkuji, Gabriela, 26 let.

Tomáš odpovídá:

Dobrý den, myslíte-li tím jít cvičit v době oběda, pak není problém, pokud máte čas jíst před tím a hlavně potom. Jde o to, abyste splnila za den svůj celkový příjem kalorií, na denní době jídel až tolik nezáleží.

Podobně je to i s časem tréninku, jediné, co nedoporučuji je pozdě večer. To většině lidí nevyhovuje, například následně špatně usínají.

Ano, začít den snídaní je vhodné až žádoucí, ať tělo nastartujete a dodáte mu dostatek energie, aby mohlo fungovat a vy podávat výkony. K tomu, vynechat večeři, není důvod. Stále záleží na celkovém příjmu, ale nechcete přece hladovět. Dejte si něco zdravého, chutného a po čem vám není těžko, například nějaké libové maso, střídmě přílohy (třeba brambory) a čerstvou zeleninu.

Máte dotaz na osobního trenéra? Napište Tomášovi na info@zenydivky.cz

Foto: pixabay.com/zuzyusa

Osobní fitness trenér. Absolvent Trenérské školy Petra Stacha a Trenérské školy Olympia. Specializuje se na redukci tělesné hmotnosti, silový trénink a doplňkovou přípravou sportovců.