Intenzivní sluneční svit a vysoké teploty jsou zátěží pro celý lidský organismus, pleť nevyjímaje. Kdo chce pokožku udržet v kondici i v létě a poskytnout jí příjemné osvěžení, jsou tu chladivé pleťové masky, které lze vyrobit z domácích surovin.

Sukulentní rostlina aloe vera se již tisícovky let používá jako léčivka proti mnoha neduhům. Gel z aloe má na kůži hojivé, zklidňující a hydratační účinky, proto se často aplikuje na drobná poranění, na bodnutí od hmyzu, ale také na spáleniny, i ty od sluníčka.

Ideální je mít rostlinu doma v květináči a dle potřeby použít čerstvý gel z jejích dužnatých listů. Rosolovitá tekutina se velmi dobře a rychle vstřebává do pokožky a v letních dnech má na ni chladivý účinek. Skvěle se proto hodí pro výrobu domácí pleťové masky, která kůži zklidní a zároveň hydratuje.

Zklidňující maska s aloe vera

Ingredience: 1 polévková lžíce přírodního jogurtu nebo odtučněného tvarohu, čerstvý list aloe vera, ½ lžičky medu

Postup:

1. Hlavní složku chladivé masky tvoří rosolovitý gel z aloe vera, který získáte následujícím způsobem. List aloe vera odřízněte co nejblíže u spodní části rostliny a tekutinu jemně prsty vymačkejte nebo list rozřízněte podélně a gel vydlabejte lžičkou.

2. V misce smíchejte tvaroh nebo jogurt, med, přidejte gel z aloe a vše dobře promíchejte.

3. Masku naneste na obličej, přičemž se vyhněte partiím kolem očí a rtů. Nechte působit 10 – 15 minut a pak masku smyjte vlažnou vodou. Pleť jemně osušte ručníkem a použijte krém, který běžně používáte.

 

Zdroj: wund.de, wikipedie

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Napište svůj komentář
Vaše jméno