O pokožku je třeba se dobře starat, aby vydržela dlouho pružná, hladká a svěží. Kromě každodenní pravidelné péče se doporučuje jednou v týdnu používat pleťovou masku. Kůži dodá nejen hydrataci, ale také výživu. Hotové masky lze zakoupit v drogériích, ještě lepší je vyrobit si je doma.

K výrobě domácí pleťové masky stačí jen pár ingrediencí a příjemné je i to, že kvůli nim nejspíš nebudete muset extra běžet do obchodu. Zpravidla si vystačíte s tím, co najdete v lednici nebo ve spíži. Navíc uděláte i něco pro přírodu, protože s doma vyrobenou maskou vytvoříte méně odpadu.

Klasika, která nezklame

Plátky okurky se používají jako pečující prostředek už po desetiletí. Maska z okurky a tvarohu se hodí pro každý typ pleti, kterou krásně vyhladí a hydratuje.

Postup je velmi jednoduchý. Stačí v misce smíchat třetinu nakrájené okurky se dvěma lžícemi tvarohu a směs rozmixovat. Masku nanést na vyčištěnou pokožku a vyhnout se přitom oblastem kolem úst a očí. Po 15 minutách nátěr opláchnout vlažnou vodou.

Péče pro suchou pokožku

Kdo trpí pletí, která má potíže s hydratací, ten ocení následující recept na masku, která nejen pečuje, ale taky dobře chutná.

Pro její výrobu budete potřebovat 2 lžíce dužiny z avokáda, 1 lžičku citronové šťávy, 1 vaječný bílek a 1 lžičku tvarohu. Pak už jen stačí dužinu rozmačkat vidličkou, smíchat se zbytkem ingrediencí a nanést na pokožku. Postup je dále stejný, jako v předchozím případě.

Smíšená pleť se sklony ke vzniku nečistot

Problematická pleť umí pořádně potrápit a její majitelé často dělají vše možné i nemožné, aby zlepšili její kvalitu. Maska podle následujícího receptu pomáhá kůži vyhlazovat a zklidnit.

Co je k výrobě třeba? 1 lžíce šťávy z grapefruitu, ¼ lžičky soli, ½ lžičky medu a 2 lžíce tvarohu. Smíchat, nanést, nechat působit a opláchnout.

Doporučení: protože se v populaci stále častěji objevují alergie, mohou i doma vyrobené masky způsobit nepříjemné podráždění pokožky. Pokud máte pochybnosti, naneste masku pouze na kousek kůže a nechte ji chvíli působit. Když se neobjeví svědění nebo zarudnutí, můžete bez obav pokračovat ve zkrášlovací kúře. V opačném případě je třeba proceduru ukončit.

 

Foto: Depositphotos