Věk nelze zastavit a odžité roky i životní zkušenosti se podepisují na naší vizáži. Stárnutí je přirozený proces, který ale ovlivňuje více faktorů. Přinášíme vám několik tipů, jak pečovat o pokožku v pokročilém věku a čím zmírnit tvorbu vrásek i nerovností na obličeji.

Po třicátém roku věku začnou být projevy stárnutí lehce viditelné a po čtyřicítce ženy často zaznamenají, že kůže začne více ochabovat. Sice se jedná o přirozený proces, přesto existují účinné zbraně, které přibrzdí tvorbu vrásek a podpoří pružnost pleti.

Komplexní přístup

Nejen kosmetika, ale také složení jídelníčku, genetika a celková kondice hrají roli v procesu stárnutí. V jídle je dobré omezit cukry a tuky, naopak skladbu jídelníčku postavit na dostatečném přísunu bílkovin, ovoce a zeleniny. Také pitný režim je zásadní pro hydrataci organismu, tedy i kůže. Tekutiny pomáhají odplavovat z těla škodlivé látky, nečistoty a zároveň ho hydratují.

Jemnou pokožku na obličeji v létě zatěžuje také sluneční záření, což vede ke vzniku vrásek, pigmentových skvrn a ztrátě hydratace. Obličej proto denně chráníme krémy s vysokým ochranným faktorem a slunci ho zbytečně nevystavujeme.

Pomocníci pro krásu

Než se rozhodnete sáhnout po botoxu či jiných, mnohdy drastických metodách estetické medicíny, vyzkoušejte beauty produkty, které pomohou pokožce zůstat mladší. K tomuto účelu existuje mnoho přípravků v podobě krémů, sér a pleťových masek, které mají co nabídnout.

Péče, která má smysl

O pokožku je třeba pravidelně pečovat, čistit ji ráno i večer a dopřát jí hydrataci a zklidnění za pomoci kvalitních kosmetických produktů. Takové přípravky často obsahují kyselinu hyaluronovou, AHA či PHA kyseliny, koenzym Q10, peptidy, vitamíny C, E a další látky, které podporují výživu a omlazení pokožky i tvorbu kolagenu, který s věkem v kůži ubývá.

Hydratační a zpevňující krémy a séra

Po vyčištění a tonizaci pleti je potřeba dodat kůži podporu v podobě krémů a sér, které jí dodají hydrataci a výživu. V beauty rutině by neměly chybět kvalitní krémy, ale také séra, která obsahují vysokou koncentraci účinných látek, jež efektivně pronikají do kůže. Používat je lze ráno i večer a po aplikaci nanést oblíbený krém.

Liftingové a anti-aging sérum proti vráskám Růže, Manufaktura, 579 Kč
Univerzální pleťové sérum proti stárnutí s vitamínem C, Exuviance, 2699 Kč
Exfoliační krém proti stárnutí na krk a dekolt, Exuviance, 1959 Kč
Bioaktivní oční krém, Nobilis Tilia, 574 Kč

 

Omlazující masky, lepší než botox

Velmi účinné jsou v boji proti stárnutí i pleťové masky, které by měly být samozřejmou součástí pečujícího programu. Díky vysokému obsahu účinných látek jednorázově dodají kůži pořádnou porci péče, která má mnohdy podobný účinek jako invazivní metoda v podobě injekce botulotoxinu, který omezuje hybnost svalů a vyhlazuje tak vrásky a kontury obličeje.  

 

Omlazující protivrásková a liftingová maska, Manufaktura, 499 Kč

 

Foto: Depositphotos, archiv firem

1 komentář

Comments are closed.