Stárnutí je přirozený děj, který nastupuje jakmile je dokončen proces dospívání. Příroda odvede svůj díl a na tom, zda bude obličej za pár let podobný sušené švestce nebo pleť bude stárnout pomaleji, záleží nejen na genetice, ale také na podmínkách, v jakých žijeme. Přinášíme vám tipy jak se starat o pleť v náročném prostředí města.

Legendární francouzská návrhářka Coco Chanel kdysi pronesla: „Ve dvaceti má žena tvář jakou jí nadělila příroda, ve třiceti takovou, jaký žije život, a v padesáti takovou, jakou si zaslouží.“ I bez tohoto trefného citátu je jasné, že udržet si mladistvou pleť vyžaduje alespoň trochu úsilí. Obzvlášť tehdy, pokud bydlíte v městském prostředí, kde je pokožka mnohem více namáhaná.

Kosmetika do města

V našich končinách je sice anti-pollution kosmetika novinkou, ale v asijských zemích, kde mají bohaté zkušenosti se silně znečištěným ovzduším, jde o trend, který je již lety prověřený. Smog, výfukové plyny, výpary z továren, prach, UV záření i modré záření z monitorů počítačů, neohrožují jen dýchací cesty a oči, ale dávají pořádnou ránu i kvalitě pleti na obličeji, krku a dekoltu. Částečky špíny, které se usazují na kůži, nejen že ucpávají póry, ale obsahují také těžké kovy, které pronikají do nižších vrstev kůže, narušují její elasticitu, snižují hydrataci a dochází k uvolňování volných radikálů, a tím k oslabení pokožky a urychlení procesu stárnutí.

A jde o vědecky prověřený fakt. Výzkumy totiž ukazují, jak významný podíl má znečištěný vzduch na rychlost stárnutí kůže. Dobrou zprávou je, že existuje řešení, a tím je anti – pollution kosmetika, která nabízí speciální přípravky, odbourávající negativní vlivy prostředí z kůže.

Anti – pollution produkty jsou k dostání jako speciální séra, masky, ale také denní a noční krémy, které bývají vylepšeny o ochranný faktor proti slunci, čímž dodávají kůži další vrstvu ochrany. 

Anti-pollution & anti-aging pleťové sérum Louka, Manufaktura, 395 Kč

Základní pravidla péče o pokožku

Kromě speciálních pečujících produktů je důležité nezapomínat na dodržování základních pravidel, pro krásnou pleť. Jaká to jsou?

  • dostatečná hydratace zvenku i zevnitř
  • pestrá strava bohatá na vitamíny a kvalitní tuky
  • dostatek pohybu
  • psychická pohoda

 

Foto: Depositphotos.com, archiv firem