Vrásky jsou přirozenou součástí procesu stárnutí, ale člověk se s nimi nesmiřuje zrovna snadno. Jakmile začnou tvář zdobit drobné rýhy, obyčejné pleťové krémy už bohužel nestačí a je třeba sáhnout ke specializované péči i změně režimových opatření.

Stárnutí je přirozený proces, který signalizuje, že jsme zralí a dospělí. Jakmile je náš biologický vývoj ukončený, začneme stárnout, což je nezvratný fakt. Projevy stárnutí však nejsou u všech stejné. Záleží na genetické výbavě, životním stylu i správně zvolené kosmetické péči.

Anti-aging

S přibývajícími roky ztrácí pokožka elasticitu, postupně ochabuje, hůře se hydratuje a v důsledku toho dochází ke vzniku vrásek a dalších projevů stárnutí. V rámci kosmetické péče přichází na scénu tzv. angi-aging produkty, tedy výrobky, které tento proces zpomalují.

Péče o zralou pleť je zacílená na zpomalení procesu stárnutí a často obsahuje kyselinu hyaluronovou, která podporuje hydrataci kůže či retinol, tedy čistou formu vitamínu A. V anti-aging produktech lze nalézt i látky jako glycerin, jenž váže v kůži vodu, ceramidy, které chrání pokožku jako štít, minerální látky či peptidy…

Komplexní péče

Pravidelnost, zacílené produkty, zdravý životní styl – to jsou klíče ke zpomalení procesu stárnutí. V péči o pleť je třeba zažít si rutinu – tedy dvakrát denně pokožku vyčistit pleťovou vodou a čistícími mléky, pěnami či oleji. Pak by mělo přijít na řadu sérum, které dodá výživu a navrch krém. Důležité je nezapomínat ani na péči o oční okolí. Vždyť oči jsou oknem do naší duše a právě kůže v jejich blízkosti spolehlivě napoví, jak se nám daří i kolik nám je let.

Samotná kosmetická péče však nestačí. Spolu s ní se doporučuje upravit skladbu jídelníčku a jíst takové potraviny, které tělo nezatěžují a prospívají mu. Zapomínat bychom neměli ani na pravidelný pohyb, dostatečný spánek a duševní hygienu.

Na závěr jedno lidové moudro. Je třeba si uvědomit, že proces stárnutí nelze zpomalit bez správného životního nastavení. Ve finále je totiž každý starý tak, jak se sám cítí.

 

Foto: Depositphotos, Archiv firem

 

1 komentář

  1. Dehydration, high stress, poor nutrition and poor sleep can increase wrinkles. Thank you for this article.

Comments are closed.