Dokonale upravené obočí je pomyslnou třešničkou na dortu bezchybného vzhledu. Naopak nevytvarované a vybledlé obočí umí změnit výraz obličeje a jeho nositelce přičarovat i pár let navíc. Protože kosmetické salony stále zejí prázdnotou, je třeba převzít iniciativu a oblouky nad očima upravit ve vlastní režii. Jak na to? 

Na krásce s palestinskými kořeny, která 23. dubna oslavila 25. narozeniny, lze obdivovat leccos – ladnou postavu, nádherné oči, svůdné rty, ale i dokonale klenuté obočí. Bezchybná vizáž modelky však není pouze dílem přírody. Gigi občas vyhledá pomoc odborníků na plastickou chirurgii, ale také předních vizážistů. Hadidová byla ambasadorkou značky Maybelline a právě přední vizážistka tohoto brandu, Erin Parsons, upravila modelčino obočí k dokonalosti a naučila ji pár profesionálních triků. Jedním z nich je například použití tetovacího pera na obočí, které ho umí vybarvit pěkně chloupek po chloupku.

Postup jak obočí upravit:

  • Než začnete s úpravou, je třeba zjistit jeho ideální tvar obočí. Vypadá to sice složitě, ale nakonec to není žádná velká věda, stačí jen určit tři body, díky kterým bude podoba vašeho obočí ideální.
    Výchozím místem pro určování jednotlivých záchytných bodů, je vždy místo u kořene nosu. První bod získáte tak, že přiložíte špejli nebo tužku volně ke kořeni nosu a necháte ji směřovat přímo vzhůru. Tam, kde se s obočím protne, bude jeho počátek. Na pomoc si lze vzít i hotové šablony, které tvarování usnadní.
    Nejvyšší místo obočí určí druhý bod. Toho dosáhnete vychýlením špejle, tentokrát směrem k oční panence, aby pomyslně protnula zornici. Místo, kde se špejle spojí s obočím, bude vrcholem oblouku.
    Třetí bod označí místo, kde je třeba obočí ukončit. Je to snadné, špejli stačí posunout směrem k vnějšímu koutku oka a bod označit, například tužkou na obočí.

  • Určit správný tón – to je v úpravě obočí úkol číslo dva. Jeho odstín by měl být tak tmavý, jako nejtmavší barva vašich vlasů. Zde platí, čím výraznější barva, tím dramatičtější pohled. Ale pozor, blondýnky zapomeňte na černé obočí! Nechcete přeci vypadat jako postava ze známé ruské pohádky… K tónování chloupků lze použít speciální barvy, a kdo si na domácí barvení netroufá, může obočí vybarvit tužkami k tomu určenými, řasenkami na obočí nebo tetovacími eyebrow tužkami.

  • Nyní se hlásí ke slovu pinzeta! Obočí nejprve pročešte kartáčkem, a poté odstraňte přebytečné chloupky mezi oběma oblouky a pod nimi. Vyhněte se ale místům nad obočím. Zde nechte vše tak, jak naplánovala příroda.

Při úpravě obočí se můžete také nechat inspirovat velkým množstvím tutorialů na YouTube.com, kde beauty bloggerky radí jak mít dokonalé obočí.

Foto: Depositphotos.com