Bezchybná, pevná porcelánová pleť. To je korejský ideál krásy. Protože obyvatelky jižní části Korejského poloostrova platí za jedny z nejzkušenějších v péči o pleť, můžeme se od nich leccos přiučit. V čem tkví tajemství jejich krásy? Pojďme si na to posvítit!

Korejská péče o pleť je velmi propracovaná a jde o speciální režim, který si i ve zbytku světa získává stále více pozornosti. Produkty tamní kosmetiky jsou cíleny na nejrůznější potřeby pleti, jsou jemné a oproti západní kosmetice revolučnější. Korejci totiž kladou velký důraz nejen na tradici, ale také inovaci. Producenti korejské kosmetiky dbají na vysoké hygienické standardy, obsah přírodních látek a většina produktů je veganská a netestovaná na zvířatech. Příjemným bonusem bývá i lákavý vzhled produktů. I to jsou důvody, proč označují odborníci na krásu korejskou péči o pleť a produkty za nejvyspělejší na světě.

Typické složky korejské kosmetiky

V krémech, sérech a dalších pečujících produktech často nechybí rýže, zelený čaj, fermentované složky či filtrát hlemýždího slizu, který má výborné hydratační, regenerační a zklidňující účinky. A jaké další poklady ukrývá korejská kosmetika? Velmi oblíbené jsou též med, propolis a dokonce včelí jed, jenž podporuje prokrvení a produkci kolagenu v kůži. V kosmetice se využívají také antioxidační a zklidňující účinky pupečníku asijského zvaného též gotu kola či vitamíny nadupané kvasinky.

Přísná rutina a péče

Každodenní péče o pleť Korejek je pečlivě propracovaná a má hned několik kroků. Základem je důkladné vyčištění pleti, pro které se hodí hydrofilní olej, čistící pěna, peeling a následně tonikum. Po fázi čištění je třeba pokožce dodat výživu a hydrataci. O tu se postará esence, která tvoří pilíř K – beauty. Její lehká textura dodá pleti hydrataci a podpoří obnovování kožních buněk. Zároveň kůži osvěží a rozjasní. Pak přichází na řadu sérum, které lze vybrat dle individuálních potřeb. K dostání jsou produkty na pigmentové skvrny, rozšířené póry, proti vráskám…

Vysoce aktivní esence s hlemýždím slizem Advanced Snail 96 Mucin Power Essence, na koreankosmetika.cz za 635 Kč

Součástí korejské péče o pleť jsou také masky a velmi populární jsou například textilní varianty. A co ještě? Chybět nesmí oční krém, lehký hydratační produkt ve formě emulze, krémy s UV ochranou pro denní použití a noční krémy.

Liftingová maska s peptiky Bor-Tox ampoule mask, na koreankosmetika.cz za 65 Kč

Nejen kosmetika má vliv

Ženy v Koreji se také přes den vyhýbají slunečním paprskům, které urychlují stárnutí pleti a mohou způsobit vznik pigmentových skvrn. Důležitá je také strava plná čerstvých a fermentovaných surovin, které podporují imunitu. A chybět nesmí dostatek pohybu.

 

 

 

 

Zdroj a foto: Depositphotos.com, archiv firmy, gala.de

1 komentář

  1. Očistec je také častým tématem. Někdo mu říká předpeklí. Zcela správně. Ale očistec po smrti už není potřeba. Máme ho totiž odžitý. Takže pokud nevraždíme, pak nás čeká nebe. Nekonečný průvod duší. Jejich souznění, předávání informací.. Hezký to popisuje Spící Prorok.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Napište svůj komentář
Vaše jméno