Diváci ji milovali jako Carol Fosterovou ze seriálu Krok za krokem. Suzanne Somers však byla i oblíbenou filmovou herečkou, spisovatelkou a zakladatelkou společnosti zaměřenou na zdraví a krásu. Populární hvězda neměla snadný život a se zákeřnou nemocí se potýkala více než padesát let.

Narodila se 16. října 1946 v Kalifornii a v tomto americkém státě Suzanne Somers o 76 let později také skonala. Dle zprávy jejího mluvčího herečka zemřela v poklidu, v ranních nedělních hodinách, obklopená svými blízkými. Stalo se tak jeden den před jejími 77. narozeninami.

Těžké začátky

I když neměla v životě na růžích ustláno, Suzanne Somers rozdávala úsměvy na všechny strany. Dětství prožila s násilnickým otcem a studia na vysoké škole jí zhatilo těhotenství. Blonďatá kráska se měla co otáčet, aby užila sebe i svého syna. Ke konci sedmdesátých let se jí však začalo konečně profesně dařit.

Somers si zahrála v několika filmech i seriálech. Největší slávu jí však přinesl devadesátkový hit Krok za krokem. Po boku herce Patricka Duffyho, známého například ze seriálu Dallas, si zahrála mámu početné rodiny a získala si tak zástupy fanoušků po celém světě. Duffy dodnes s láskou vzpomíná na natáčení a médiím prozradil, že se herci tehdy doopravdy cítili jako jedna rodina.

Zákeřná nemoc

V červnovém rozhovoru pro „Entertainment Tonight“ se Suzanne Somers svěřila s faktem, že se s rakovinou potýká od druhé dekády svého života. „Pokaždé, když se tenhle malý bastard objevil, jsem vrátila úder,“ prozradila herečka, která si v mládí vyslechla diagnózu rakovina kůže a o dvě desítky let později se potýkala s agresivní formou rakoviny prsu, které nakonec po dlouholetém boji podlehla.

Pojďme si usměvavou krásku s výraznýma očima připomenout jejími nejznámějšími citáty.

  • Odpuštění je dar, který dáváte sami sobě.
  • Přestala jsem se stravovat obyčejným, nudným a neuspokojivým jídlem a začala jsem jíst bohatá, chutná jídla plná chuti a, ano… tuku. Zhubla jsem na tuk a uvědomila si, že už nikdy nebudu muset držet dietu.
  • Dělám ve světě dobro, alespoň se o to snažím. Mluvím jménem žen a vím, že jsem udělala život mnoha z nich šťastnějším, protože jsem je naučila to, co jsem se naučila o skutečném zdraví, a ne o péči o nemoc.
  • Mým životním cílem je stát se člověkem, za kterého mě považuje můj pes.

 

 

 

Zdroj: BrainyQuote, stern.de, foto: Depositphotos

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.