Čistá pleť je naprostý základ pro veškerou další péči. Správným návykem pro odličování a čištění pleti dáváte do budoucna velkou výhodu pro její zdravý a mladý vzhled. Především je důležité pleť na noc vždy ale opravdu VŽDY odlíčit. A to, i když přijdete domů až nad ránem. Zejména pak pokud používáte make-up a další dekorativní kosmetiku. Pojďme se podívat na mýty a fakta o odličování.

Nejčastější chyby při odličování

Jak již bylo řečeno, zásadní chybou číslo 1 je se vůbec neodlíčit. Během dne se na pleti uchycují nečistoty z okolí, pot, kožní maz i naše vlastní odumřelé buňky. Odlíčení je třeba, i když se nelíčíte! I když se vám nechce, překonejte se a dopřejte své pleti tu několikaminutovou denní rutinu. Bude vám vděčná. Odličování byste měli praktikovat nejen večer, ale i ráno. Ano, i přes noc totiž naše pleť funguje a regeneruje se, takže i ráno je vhodné ji očistit a tonizovat. Na trhu existují i přípravky 2v1, které pleť odlíčí a zároveň ji i tonizují, takže tato rutina vám opravdu nezabere ani 2 minuty.

Další chybou je použití nesprávných produktů nebo produktů nevhodných pro náš typ pleti. Častou chybou je pak odličování očí obyčejným odličovačem. Oči jsou velmi citlivé snadno se podráždí. Kdo tedy má citlivější oči, měl by používat extra přípravek pro odlíčení očí. Odličovací voda na oči Locherber Skincare obsahuje výtažek ze světlíku lékařského, který se přidává i do očních kapek, takže je velmi vhodná i pro velmi citlivé oči.

Pleť nedrhněte a nepoužívejte příliš teplou vodu. Pokud si nejste jisti svým typem pleti nebo výběrem produktů, určitě vám poradí vaše kosmetička nebo odbornice v prodejně či parfumerii. U lepších značek je možnost vyzkoušení produktu formou vzorečku, abyste viděli, že vám daný produkt bude opravdu vyhovovat.

Jak se správně odličovat

To, jak si myjete obličej, může ovlivnit váš vzhled. Podle Americké akademické asociace dermatologů je těchto následujících 6 obecných zásad důležitých pro správné čištění pleti a udržení jejího zdravého stavu.

  • Používejte jemný, neabrazivní čisticí prostředek, který neobsahuje alkohol.
  • Navlhčete si obličej vlažnou vodou a konečky prstů naneste čisticí prostředek. Použití žínky, síťoviny nebo čehokoli jiného než konečků prstů může podráždit vaši pokožku.
  • Odolejte pokušení drhnout si pokožku, protože drhnutí dráždí pokožku.
  • Opláchněte vlažnou vodou a osušte měkkým ručníkem.
  • Pokud je vaše pokožka suchá nebo svědivá, naneste hydratační krém. Při nanášení jakéhokoli krému kolem očí buďte opatrní, abyste tuto jemnou pokožku příliš netahali.
  • Omezte mytí na dvakrát denně a po pocení. Umyjte si obličej jednou ráno a jednou večer, stejně jako po silném pocení. Pocení, zejména při nošení klobouku nebo helmy, dráždí pokožku. Umyjte si pokožku co nejdříve po zpocení.

Přírodní produkty na odlíčení

Jak konkrétně by tedy měla vypadat denní rutina odličování a čištění pleti? Dodržujte metodu double cleansing neboli dvoufázového čištění pleti. Důležité je pro ženy zejména důkladné odlíčení make-upu, popřípadě prostě vyčištění pleti po dni nebo po noci. To je onen slavný STEP ONE, čili krok číslo jedna. Pro odlíčení pleti jsou k dispozici pleťové vody ideálně s bylinnými extrakty, které hydratují a zároveň zklidňují pleť, jako je například damašská růže, výtažek z chrpy nebo měsíčku. Následuje STEP TWO, čili druhý krok, kdy je třeba pleť vyčistit – jedná se hluboké mytí pleti mycím gelem, popřípadě pěnou. Opět se držme přírodních produktů. Ty jsou k pleti šetrnější a obsažené látky pokožku hydratují, tonizují a zklidňují přirozenou a lépe vstřebatelnou formou. Multifunkční čistící gel Milky Way je ideálním produktem 2v1, kdy funguje jako čistící gel a rozjasňující mléko. Obsahuje organicky pěstovaný extrakt ze zázvoru v BIO kvalitě pro prokrvení a zahřátí pleti, probiotika rostlinného původu, které pleti následně dodávají ochranu, kávový prášek, který pleť detoxikuje a zbavuje ji odumřelých buněk, bakterií a působí proti skvrnám a zesvětluje pleť. Nanesete ho v podobě kávového krému, necháte působit a poté při oplachování se gel změní v bílé hydratační mléko. Úžasné! Ne tak pro nic za nic tento produkt získal prestižní cenu BEAUTY AWARDS LUXURY INTERNATIONAL za rok 2022 v kategorii čištění pleti. 

Samozřejmě, že správné čištění pleti se týká i mužů. Pánové začínají svoji denní rutinu rovnou mycím gelem. Tyto přípravky opravdu do hloubky čistí pokožku a ty kvalitní mají v sobě složky, které přírodním způsobem regulují tvorbu mazotoku.

Jednou za čas do této rutiny zařaďte také masku, peeling či tzv. chemický peeling s AHA kyselinami. Ideální je 2-3x týdně, ale i pokud to zvládnete jen jednou, je to lepší než nic. Na stažení pórů je skvělý právě chemický peeling s tzv. AHA kyselinami, což jsou přírodní ovocné kyseliny, které kromě toho, že odstraňují mrtvé buňky a hloubkově čistí pleť, zároveň stahují póry, obnovují a regenerují epidermis a pomáhají pleti zbavit se malých jizviček například po akné. V koncentrovanější podobě ho nabízí kosmetické salony jako specifické ošetření, které ovšem není zcela bez rizika reakce pleti. Vy si jej ale můžete dopřát v bezpečné a méně koncentrované formě doma bez rizika díky švýcarskému výrobci Locherber Skincare. Jak u Multifunkčního gelu, tak u Čistící emulze s AHA kyselinami můžete cítit lehké zahřátí a může se objevit lehké zčervenání pleti, které ale následně po umytí přípravku vodou do cca 20 minut zmizí. Zčervenání souvisí právě s lepším prokrvením, kdy pak následná další péče ve formě krému či séra je pokožkou lépe vstřebávána. Ano, nezapomeňte vždy ukončit svoji rutinu odličování a mytí pleti i další následnou péči. O tom si ale případně povíme v dalším článku.

Zdroj fotografií: Shutterstock.

ZDROJPR článek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Napište svůj komentář
Vaše jméno