Zazářil jako depresivní hacker v seriálu Mr. Robot. Největší slávu mu ale přinesla hlavní role ve filmu Bohemian Rhapsody, který pojednává o životě zpěváka Fredieho Mercuryho a kapele Queen. Natáčení snímku mu nepřineslo jen profesní úspěch, otočilo mu naruby i osobní život. S hereckou kolegyní Lucy Boynton ztvárnili zamilovaný pár nejen na plátnech kin, ale láska je spojila i v osobním životě.

Do rodiny egyptských rodičů žijících v Americe, se Rami Malek narodil 12. května 1981 a nebyl na to sám. O čtyři minuty předstihl svého bratra, dvojče Samiho. Rodák z Los Angeles vystudoval herectví a kariéru začal drobnými rolemi v oblíbených seriálech jako Gilmorova děvčata či Médium. Větší šanci ukázat co umí, dostal v roce 2006, kdy debutoval jako Faraon Ahkmenrah, v komedii Noc v muzeu. Osvědčil se a zahrál si i v dalších pokračováních filmu z roku 2009 a 2014.

Jeho talentu si všiml i herec a producent Tom Hanks a obsadil ho do role studenta Steva Dibiasiho, v celovečerním snímku Moje krásná učitelka, který měl premiéru v roce 2011. Malek si zahrál také upíra v oblíbeném teenagerovském filmu Twilight Sága: Rozbřesk – 2. část. Následovalo několik dalších rolí, ale na tu průlomovou si musel Američan s egyptskými kořeny ještě pár let počkat.

Bod zlomu

Role legendárního zpěváka Fredieho Mercuryho, udělala z Maleka hereckou hvězdu první kategorie. Původně měl sice lídra kapely Queen ztvárnit Sacha Baron Cohen, kterého si mnozí vybaví v roli Borata a snímek měl režírovat Dexter Fletcher. Po letech dohadování ale bylo rozhodnuto jinak. Režisérské taktovky se ujal Bryan Singer a hvězdou filmu se stal Rami Malek. Během natáčení docházelo mezi režisérem, studiem i hlavním představitelem ke sporům a Singer byl z projektu odejit. Na režisérské křeslo nakonec dosedl Fletcher a film zdárně dokončil. Bohemian Rhapsody se stal hitem. V České republice zaujal pevnou pozici mezi nejúspěšnějšími filmy roku a celosvětově utržil přes půl miliardy dolarů. Malekovi přinesl Zlatý glóbus i cenu nejprestižnější, Oscara za hlavní roli.

Láska na place

S kolegyní a budoucí životní partnerkou, se Rami Malek seznámil v Londýně v roce 2017, během natáčení snímku Bohemian Rhapsody. Mezi herci zafungovala chemie nejen na place, ale i v soukromí a od té doby jsou pár. Zprvu se sice snažili držet vztah v tajnosti, ale poté, co se začali společně objevovat na různých akcích, se jejich láska nakonec provalila. Rozesmáté obličeje obou herců na oficiální snímcích i na těch z bulvárních časopisů ukazují, že Boynton i Malek jsou spřízněné duše a dobře si rozumí. Dvojice se stala i stylovou ikonou a jejich sladěné outfity na oficiálních akcích sklízí uznání. Herec se dokonce stal tváří kampaně jaro/léto pro módní značku Yves Sain Laurent.

A že se za svou lásku nestydí, dokázal Malek během Mezinárodního filmového festivalu v Palm Springs, který se konal v lednu 2019. Představitel Mercuryho během děkovné řeči neopomenul ani svou milovanou a uvedl: „Díky Lucy Boynton, byla jsi můj spojenec, můj důvěrník, má láska. A za to ti moc děkuji.“

Foto: ČTK/APInvision/Jordan Strauss, YouTube