Den svatého Valentýna připadá na 14. února a v Evropě i v zámoří ho oslavují všichni zamilovaní. Květináři i prodejci sladkostí a šperků slaví v tento den žně a restaurace praskají ve švech, protože láska přeci prochází žaludkem. Jak si ale valentýnský svátek užít či přežít v případě, že jste single? Přinášíme vám několik tipů!

Pohled na páry, které si užívají nejzamilovanější den v roce, může být pro někoho bez partnera bolestné. Přesto si i nezadaní mohou tento exponovaný den pěkně užít. Jak?

  1. Vyrazte na nákupy

Jako člověk, který je single, nemusíte pracně shánět originální dárek pro partnera. O to více času a energie vám zbyde na vymýšlení toho, co udělá radost vám. Krásné kousky oblečení, doplňky nebo kniha potěší na duši, a když jsou za zvýhodněnou cenu, udělají radost i vaší peněžence!

  1. Večírek pro single kamarády

Ve vašem okolí určitě nejsou všichni zadaní nebo neholdují svátku svatého Valentýna. Pro tyto přátele můžete uspořádat párty s dobrým jídlem a zábavou, podobně jako Jessica Biel ve filmu Na sv. Valentýna. Jen je třeba dát pozor na to, aby se vám na večírek nepropašoval někdo v páru. Ten by atmosféru anti-valentýnské párty určitě nepříjemně narušil.

  1. Využijte čas k odpočinku

Relaxace je v životě velmi důležitá, protože uvolňuje tělo i mysl. Tak proč si ji nedopřát právě v den svatého Valentýna? Možností, jak se rozmazlovat, je mnoho. Co takhle zajít si na příjemnou masáž, návštívit kosmetiku, pedikúru či saunu? Pokud se vám nechce pryč z domu, stačí zalézt pod deku a pustit si oblíbený film nebo přečíst knihu. I to se počítá!

  1. Neignorujte lásku

Tvářit se, že svátek svatého Valentýna neexistuje, půjde jen ztuha. Z rádia i televize se totiž v tento den valí zamilované songy a filmy, což jde jen stěží ignorovat. Místo utápění se v zármutku je mnohem lepší udělat si sebereflexi a zjistit, jaký vztah v životě hledáte či zda o partnera vůbec stojíte. Může to být poučné a posunout vás vpřed na další životní cestě.

  1. Udělejte něco dobrého

Valentýnský svátek vůbec nemusíte promarnit. Nejde totiž pouze o lásku mezi partnery, ale také o náklonnost k lidem všeobecně, kterou lze projevit například tím, že pro ně uděláte něco dobrého. Nakoupit staré sousedce, angažovat se v místní charitě nebo vyvenčit psa zaměstnaným sousedům – i to mohou být skutky, díky nimž se budete cítit lépe a třeba díky nim poznáte i nové lidi.

 

Foto: Depositphotos