Kyselina askorbová neboli vitamín C je velmi důležitou látkou pro fungování našeho organismu. Asi většina z nás ho zná jako podpůrný prostředek při posilování imunity těla. Vitamín C se ale podílí i na tvorbě kolagenu, pomáhá odbourávat škodlivé látky z organismu, a proto hraje důležitou roli i v péči o pleť.

Protože si vitamín C lidské tělo neumí samo vyrobit, je třeba mu ho dodávat v podobě potravy nebo doplňků stravy. Doporučená denní dávka vitamínu C je u dospělého člověka 80 mg. Z tohoto objemu se ale do pokožky dostane jen zlomek, proto je dobré sáhnout i po kosmetických produktech obsahujících tento vitamín. Kyselina askorbová má totiž pro kůži velký význam, protože ji chrání, napomáhá hojení a zpomaluje stárnutí.

Dvojí přínos vitamínu C v kosmetice

Podílí se na více než stovkách metabolických procesů v těle a pokud ho máme v kůži nedostatek, je to vidět i navenek. V takovém případě tkáně ochabují, hroutí se a vznikají jemné i hlubší vrásky. Kyselina askorbová jako silný antioxidant snižuje stres pleti, posiluje ji, zpevňuje, zvyšuje tvorbu kolagenu a dokáže si poradit i s pigmentovými skvrnami, které vyběluje.

V kosmetických produktech má vitamín navíc ještě jednu funkci. Díky tomu, že chrání před oxidačním poškozením, zvyšuje trvanlivost beauty výrobků.

Vitamín C pro zdravou a krásnou pokožku

Čím jsme starší, tím je naše kůže tenčí a náchylnější k poškození. To vzniká například vlivem životního prostředí, kdy je pokožka vystavena slunečnímu záření či znečištěnému ovzduší. Proto je tak důležité ji chránit. Kyselina askorbová skvěle funguje i jako prevence, neboť zvyšuje účinek prostředků pro opalování a kůži chrání před působením volných radikálů. Výsledek používání kosmetických přípravků s kyselinou askorbovou? Pleť vypadá mladší, je zářivější, působí svěže, navíc se rychleji hojí a je chráněná před vznikem zánětů.

Hydratační antioxidační denní emulze s aktivním a stabilním vitamínem C, ziajaprotebe.cz, 189 Kč

Beauty produkty s vitamínem C proto ocení nejen lidé se zralou pletí, ale také teenageři, kteří se potýkají se vznikem nečistot na pleti, akné nebo s jeho následky v podobě jizviček a hyperpigmentací.

Séra s vitamínem C

Koncentrované dávky vitamínu C nalezneme především v kosmetických sérech. Ta se používají jako jeden z kroků denní beauty rutiny, ideálně ráno. Lze je však nanášet i večer, což se doporučuje především osobám s citlivější pokožkou.

Vysoce koncentrované sérum s 23% vitamínu C, které zmírňuje jizvy po akné, rozjasňuje pleť a oživuje mdlou a suchou pokožku, koreankosmetika.cz, 575 Kč

Kdo chce mít krásnou pleť, musí ji pravidelně a správně ošetřovat. Také u sér platí, že pravidelnost je klíčem a chce to i trochu trpělivosti. Produktu chvíli trvá, než začne správně působit. První výraznější výsledky proto bývají vidět po 3 – 4 týdnech.

Doplňky stravy pro krásu i imunitu

Pro všechny, kteří mají problém uhlídat denní přísun vitamínu C ve stravě, jsou vhodné potravinové doplňky s kyselinou askorbovou. Lipozomální forma vitamínu zajišťuje jeho lepší vstřebatelnost, protože projde trávicím systémem bez poškození. Díky lipozomům je vitamín rychleji dopraven do tkání organismu a nástup účinků je rychlejší a intenzivnější, než u běžných vitamínových doplňků stravy.

Liposomální forma umožňuje užívat vitamín C ještě dostupněji a s mnohem lepší vstřebatelností, Blendea.cz, 599 Kč

 

 

 

Foto: Depositphotos, archiv firem, zdroj: koreankosmetik.cz, vogue.de, kosmetikfuchs.de

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Napište svůj komentář
Vaše jméno