Americký institut Pantone každoročně vyhlašuje barvu, která ovlivní módní i interiérové trendy pro daný rok. Po netradičním odstínu Viva Magenta, který vévodil vloni, přichází na scénu jemný sametový odstín.

Odborníci z různých odvětví každý rok vybírají barvu, která bude nejen ovlivňovat trendy pro následujících dvanáct měsíců, ale také reflektovat situaci ve světě. Barva 13 – 1023 Peach Fuzz je směsí něžné broskvové a růžové barvy a má vnést světlo a pozitivní energii do současného, konflikty protkaného světa. Příjemný odstín vyvolává pocity laskavosti a něhy a připomíná, že nyní je třeba zaměřit se na sounáležitost a spolupráci více než kdy jindy. Dle slov výkonné ředitelky Pantone Color Institutu Leatrice Eiseman zachycuje barva Peach Fuzz naše touhy o pečování o sebe a druhé.

Broskvový odstín v interiérech

Po sytých barvách, zejména modré a zelené, které hrály prim v interiérovém designu v loňském roce, se vrací do módy přírodní odstíny. V bytech a domech navodí barva Peach Fuzz příjemnou, hřejivou atmosféru a pocit útulnosti. Použít se dá například pro výmalbu jednotlivých stěn v obytných i pracovních místnostech, i jako barevný doplněk, který dodá interiéru nádech luxusu. „Tento odstín je velmi vřelý a komfortní. Rozzáří interiér, je-li správně kombinován. A stejně tak ho dokáže zútulnit, přesto osvěžit,“ říká interiérová designérka Anke Glut a dodává, že je letošní barva roku nadčasová a lze ji velmi jednoduše začlenit do interiéru.

Peach Fuzz si velmi dobře rozumí především s neutrálními a jemnými odstíny jako jsou bílá, šedá nebo béžová. Zajímavě funguje i s černou barvou. „V malých interiérech bych ji na velkých plochách kombinovala s bílou barvou. V broskvovém odstínu můžete vymalovat celou jednu stěnu nebo vybrat tapetu s broskvovými akcenty. Naopak ve velkých prostorech se ji nebojte zkombinovat s tmavými odstíny, jako je například černá,“ radí designérka.

Něžný módní akcent

Teplý odstín barvy Peach Fuzz je jako stvořený pro romantické osoby a skvěle se hodí pro zpestření zimního a oživení jarního šatníku. Outfitům dodá nádech něžnosti a slušet bude zejména jarním a letním typům dle barevné typologie. Sice nenápadná, ale elegantní barva zaujme i na doplňcích. Uplatnit ji lze i v líčení, a také jako barvu laku na nehty.

 

 

Foto: Depositphotos, archiv firem