Poprvé se letos vyhoupne plný Měsíc na oblohu 25. ledna. Bude pod nadvládou ohnivého Lva a jeho energie nyní ovlivní všechna znamení zvěrokruhu. Co nás čeká během prvního letošního úplňku?

Někdo sleduje fáze Měsíce ze zvědavosti, jiný podle nich řídí například práce v domácnosti a beauty procedury jako stříhání nebo barvení vlasů. Mnoho lidí si často při úplňku stěžuje na špatný spánek, a to klidně i několik dní před tímto nebeským úkazem. Na vině může být například světlo, které Měsíc odráží od Slunce, a jež bývá během úplňku velmi intenzivní a pro spaní rušivé.  

Když je Měsíc v plné síle, měli bychom držet půst nebo alespoň vsadit na dietnější stravu. Podpoříme tak obranyschopnost těla a možná půjdou i nějaká přebytečná deka dolů. Během tohoto lednového úplňku je dobré věnovat zvýšenou péči například vlasům. Pořádně je vykartáčovat a dopřát jim vyživující zábal, díky němuž budou pevné a lesklé.

Co ještě přinese Vlčí úplněk?

Zářivému Měsíci, který se ukáže v plné síle, se v lednu přezdívá také vlčí, sněžný nebo ledový. První pojmenování mu dali Indiáni, k jejichž obydlí se v lednu často stahovali hladoví vlci. Název sněžný a ledový napovídá, jaké počasí je typické pro první měsíc roku.

Nejen přírodu, ale i naše emoce může ovlivnit úplněk. Záleží také na tom, které znamení zvěrokruhu v danou dobu dominuje. V lednu to bude Lev a jeho jiskřivá energie ovlivní všechna zbylá znamení. Král zvířat je rád středem pozornosti, nechybí mu vášeň a rád se baví. Doba kolem úplňku proto nahrává pořádání večírků a společenských událostí. Co bychom však měli krotit je sebestřednost a vlastní ješitnost. Pozor je třeba dát také finance, které se nyní mohou velmi snadno rozkutálet. A co naopak můžeme podpořit? Lidé narození ve znamení Lva bývají silné osobnosti, kterým nechybí kuráž. Právě odvahu, sebelásku a sebedůvěru lze nyní posílit. Myslet občas sám na sebe, totiž vůbec nemusí být špatné.

Lev, úplněk a láska

Páté astrologické znamení zvěrokruhu dobře ví, co chce, a také si to umí vzít. To sice může být někdy trochu děsivé, ale nyní se touto lví vlastností lze inspirovat. Schopnost navazovat nové známosti (i romantické), se totiž dá natrénovat. Buďte odvážní po vzoru Lva a troufněte si vystoupit ze své komfortní zóny a oslovit nové lidi. Vyplatí se to!

 

 

Foto: Depositphotos