Krásné, silné, lesklé a zdravé vlasy chce mít pravděpodobně každý. Vlivem několika faktorů se to však zdá být jako nesplnitelný úkol, a tak poté na řadu často přicházejí nejrůznější masky, výživy a séra, které však většinou fungují jen jako prevence, nikoli jako zázrak, který již zničené vlasy ze dne na den vyléčí.

Správná péče o vlasy totiž začíná u kořínků a hodnou chvíli trvá, než se dostaví nějaký efekt. Pokud však nepolevíte, výsledek bude stát za to.

Začněte u změny jídelníčku

Přestože se tato rada může zdát jako klišé, na vyváženém jídelníčku to opravdu stojí. Sami pravděpodobně pozorujete zhoršenou kvalitu pokožky a vlasů ve chvílích, kdy není vaše životospráva taková, jaká by měla být. Není ovšem třeba ve velkém polykat nejrůznější vitaminy na podporu růstu vlasů. Bohatě stačí, pokud do jídelníčku v pravidelném intervalu zařadíte vše, co by měl obsahovat. Řeč je o zdravých tucích, bílkovinách, sacharidech a vláknině a o jejich správném poměru. Přímo na kvalitě vlasů se poté podepisuje vitamin A, vitaminy skupiny B, vitamin E, zinek a železo. Naopak vlasům nesvědčí průmyslově zpracované potraviny a alkohol.

Sáhněte po kvalitním hřebenu

Aby mohly vlasy správně růst, je potřeba zlepšovat cirkulaci krevního oběhu a pokožku hlavy zásobit živinami. Toho dosáhnete pravidelnou masáží pokožky hlavy, ke které jsou nejvhodnější například kartáče s kančími štětinami či dřevěné hřebeny, jejichž hroty vlasy rozčešou a zároveň masírují vlasovou pokožku, čímž dochází ke stimulaci vlasových cibulek. Naopak vyvarujte se používání hřebenů s kovovými hroty, které pokožku hlavu podráždí a vlasy přetrhají.

Kvalitní vlasová kosmetika

Jedním z nejčastějších důvodů, proč dochází k problémům s pokožkou hlavy, je nevhodně zvolená kosmetika. Ta může napáchat trable v podobě lupů či svědění, a tak je mnohdy potřeba zkusit i několik výrobců a produktů, než najdete to, co vám vyhovuje. Vhodné jsou však například šampony s obsahem minerálů z Mrtvého moře, které mají vynikající mycí schopnosti a zároveň nedráždí pokožku hlavy. „Nejen pro jedince s citlivou kůží doporučuji minerální šampon na vlasy, který odstraňuje nečistoty, obnovuje přirozené PH pokožky a její ochrannou vrstvu. Zároveň revitalizuje a zpevňuje vnější i vnitřní strukturu vlasu, vyživuje kořínky a tím zmírňuje nadměrné vypadávání vlasů,“ říká Alexander Krajňák, manažer kosmetické značky NevO Dead Sea Spa, která se zaměřuje na výrobu pečujících přípravků s léčivými výtažky z Mrtvého moře.

Šampon zároveň vždy kombinujte s kondicionérem, a to ideálně z té samé řady. „Pro dosažení nejlepších výsledků při mytí vlasů doporučuji po použití minerálního šamponu aplikovat vlasový kondicionér s obsahem minerálů a hydratačních složek. Ten zabraňuje poškození během sušení a česání, obnovuje lesk a barvu a vlasy jsou po něm hebké a příjemné na dotek. Kondicionér se nechává působit pět minut a oplachuje se vždy vlažnou vodu,“ dodává Krajňák.

Kosmetika NevO Dead Sea Spa má však v nabídce i vlasové sérum s arganovým olejem, které podporuje krevní oběh a metabolické procesy v pokožce hlavy. Zároveň posiluje vlasové cibulky a vyživuje je, čímž stimuluje růst vlasů. Tohoto séra stačí použít jen pár kapek, které zahřejte v dlani a vmasírujte do vlasů a do pokožky hlavy. Vlasy budou poté po několika aplikacích posílené, poddajné, hebké a chráněné před poškozením.

foto: shutterstock.com