Korejská dýdžejka Peggy Gou ztělesňuje vše, co je na taneční scéně cool. Nedávno vydala EP na respektovaném labelu Ninja Tune, hrála v klubu položeném nejhlouběji pod vodní hladinou a nyní míří do pražského Roxy.

Kdysi si usmyslela, že bude první korejskou dýdžejkou, která vystoupí v berlínském klubu Berghain, jednom z epicenter světové taneční scény. Hudební kariéře dala přednost před módním návrhářstvím, které studovala v Londýně – aby byla blíže ke zdroji, přestěhovala se právě do Berlína, hlavního města nezávislé taneční hudby. Na konci roku 2016 zaujala debutovým EP Art of War a konečně si zahrála ve vysněném Berghainu. Peggy Gou si odškrtává jednu metu za druhou, nyní ji čeká česká premiéra v podobě taneční noci v pražském Roxy. Tam vystoupí v pátek 5. října.

Základem dýdžejských setů osmadvacetileté Korejky jsou podmanivé house a techno, žánry se ale omezovat nenechá a využívá i exotických nástrojů Dálného východu. Přestože si vybudovala základnu v Berlíně, v její produkci jsou slyšet odkazy na syntetickou scénu Detroitu i acidové večírky Londýna. Peggy Gou do své tvorby nasává všemožné inspirace, vytváří abstraktní plochy, do některých kompozic zpívá svou mateřštinou.

Aktuální EP Once vyšlo na ikonickém nezávislém labelu Ninja Tune, který v roce 1990 založili dýdžejové Matt Black a Jonathan More, aby si rozvázali ruce spoutané pravidly velkých vydavatelství. Logo s ninjou vrhajícím vinylovou desku místo smrtonosné hvězdice je dodnes v rámci taneční scény bráno za punc kvality. To potvrdila i štědrá rotace na BBC Radio 1 a BBC 6 Music, díky které se Peggy dostala také na seznam sta nejlepších umělců roku 2018, jejž sestavuje trendový Dazed & Confused Magazine.

Peggy Gou ale není jen respektovanou dýdžejkou a producentkou, zaujala i jako milovnice módy. V oboru návrhářství sice už nepůsobí, hudebnímu časopisu Mixmag ale poskytla rozhovor věnovaný výhradně tomu, co měla zrovna na sobě. I díky důrazu na trendy v oblékání se dostala mezi sto osobností časopisu Vogue, který hledá nejzajímavější průsečíky mezi světem módy a kulturou. Peggy Gou je vycházející hvězdou taneční hudební scény a sebevědomou mladou ženou, která přesně ví, co chce. A podle všeho o ní ještě uslyšíme.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.