Otužování platí za aktivitu, která podporuje imunitní systém a funguje i jako prevence některých závažných onemocnění. Za otužování lze považovat například pobyt na studeném vzduchu, saunování, ale hlavně koupání v ledové vodě. Příznivci zimního plavání se v sobotu sjedou do pražského Braníku, kde se uskuteční populární otužilecká soutěž.

Již 21. ročník Branických ledů pořádá I. plavecký klub otužilců Praha a akce odstartuje v sobotu 27. ledna ve 12. 30 hodin. Na více než 300 plavců se sejde U Vltavy, na konci ulice U Kempinku na Praze 4 a chybět nebudou ani milovníci zimního koupání ze Slovenska, Polska a Anglie.

Očekávaná teplota vody je přibližně 4° C a na fanoušky zimního plavání čekají tratě dlouhé 100, 250, 500, 750 a 1000 metrů. Mezi otužilci bude plavat i řada českých přemožitelů kanálu La Manche, například Pavlína Procházková, Richard Haan, Radek Táborský, Jakub Valníček, Michal Štengl, Michal Slanina a Petr Mihola.

Pamětní pohár za loňskou přeplavbu Severního kanálu si přijde převzít Kristýna Dyková. Letošní soutěž bude navíc uspořádána zároveň jako 12. ročník Memoriálu Ladislava Nicka, nestora otužování, který zemřel v nedožitých 98 letech v roce 2011.

 

 

Zdroj: otuzilci-praha.cz, foto: Depositphotos

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Napište svůj komentář
Vaše jméno