Musí konec léta nutně znamenat konec naděje na slunnou dovolenou? Ani náhodou. Za opálením a zážitky se dá cestovat doslova kdykoli. Vyprávět přátelům zážitky z Kuby nebo Dominikánské republiky je navíc o dost peprnější než klasické příhody z letního Chorvatska či Šumavy.

Exotické destinace mají tu výhodu, že se z nich vrátíte opálení přesně v době, kdy většina Čechů bledne zimou. „Nejpoptávanější termíny jsou ty kolem Vánoc a následně pak na leden a únor, kdy v Česku začínají turnusy jarních prázdnin. Tyto termíny bývají nejdříve vyprodané. Ti, kteří chtějí trávit svátky v plavkách na pláži s drinkem v ruce, by si měli určitě pospíšit a rezervovat si dovolenou včas. Na last minute zájezdy se u exotiky čekat nevyplatí. Na jejich cenu má totiž velký vliv cena letenky, a ta směrem k termínu odletu rozhodně neklesá, spíše naopak,“ radí Eva Sedlmajerová, ředitelka portálu dovolena.cz.

Kuba.

Pozorování velryb na poloostrově Samaná, kouzelná laguna Gri-gri v Dominikánské republice, případně kubánská krasová oblast Viňáles, to jsou zážitky, které už zdaleka nejsou záležitostí jen zimních měsíců. Za exotikou se jezdí celoročně. V posledních letech Češi cestují do exotických destinací i v období letních prázdnin. Přesto – nejlepším obdobím pro návštěvu těchto destinací zůstává právě zima. V našich zeměpisných šířkách je zimní období prostě dlouhé a vidina prohřátí se u moře je pro mnohé neodolatelná.

V řadě exotických destinací je právě v zimě to nejlepší počasí, vzduch je teplý, ne ale až příliš, stejně tak teplota vody v moři vás nezklame. Češi, kteří míří do vzdálenějších destinací, toho chtějí využít naplno, proto nejčastěji vybírají deseti až dvanáctidenní zájezdy s all inclusive ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Dovolená v Dominikánské republice nebo na Kubě při takové nabídce s odletem z Vídně nebo Mnichova vyjde zhruba na 30-35 tisíc korun.

„Mezi exotickou klasiku se řadí Spojené arabské emiráty, Thajsko nebo Maledivy. Nově klienti objevují krásy Afriky: Keňu a Zanzibar. Loni byla vyšší poptávka i po Panamě nebo Mexiku. Lidé se nebojí cestovat a chtějí si dopřát kvalitní služby a pohodlí,“ podotýká ředitelka portálu dovolena.cz.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.

1 komentář

Comments are closed.