Májovou radost nemusíte prožívat jen venku pod rozkvetlými stromy. Sice už je jaro a počasí nabízí vesměs slunečné počasí, ale během deštivých dnů můžete se svým partnerem nebo kamarádkou navštívit také kino. Vybrali jsme pro vás kvartet těch nejzajímavějších filmů, které budou mít v květnu premiéru.

Láska na druhý pohled

Co se stane, když se jednoho rána probudíte do paralelního světa, kde s láskou svého života nežijete? Raphael a Olivia je šťastně zamilovaný pár. On je úspěšným autorem bestsellerů, ona slavnou  klavíristkou. Když se ale Raphael octne v jiném, a přeci tom samém světě, musí začít znovu. Znovu si získat srdce své milované…

Režisérem francouzského snímku je teprve 38letý Hugo Gélin, který poprvé prorazil se snímkem I dva jsou rodina (2016).

Premiéra v kinech: 2. května.

Bolest a sláva

Opět lehce romantický snímek, avšak místo komedie nám dvojnásobný oscarový režisér Pedro Almodóvar (Vše o mé matce, Mluv s ní) naservíruje bolestné drama z pohledu vyhořelého filmového režiséra Salvatora, kterého si zahrál charismatický Antonio Banderas.

Salvator posbíral během své kariéry spoustu úspěchů, v poslední době ale není schopen nic vytvořit. K tomu, aby ho filmová múza znovu políbila, musí zapátrat ve vlastní minulosti. V časech svého mládí si v Madridu prožil chvilky obrovského zamilování, ale i odloučení: pocítil jak slávu, tak i bolest, od kterého ho spasil právě film. Povede se mu to i nyní?

Premiéra v kinech: 23. května.

Aladin

Je-li ve vás stále kousek dětské duše, anebo máte doma malou ratolest, je ve druhé půlce května volba kina jasná. Studio Disney přivede do hrané podoby svou další slavnou klasickou pohádku. Před měsícem zamířil do kin Dumbo, nyní to bude Aladin. A stejně jako v animovaném filmu, půjde i zde o muzikál.

Režie se ujal překvapivě Guy Ritchie, který stojí spíše za „mužskými“ filmy jako například Sherlock Holmes, Král Artuš: Legenda o meči nebo Krycí jméno U.N.C.L.E. S Aladinem se bude muset tedy v lecčems přizpůsobit. Ze známých hereckých jmen se v roli Džina objeví Will Smith (Já, Legenda, Muži v černém).

Premiéra v kinech: 23. května.

Šprtky to chtěj taky

Herečka Olivia Wilde, známá především jako Třináctka ze seriálu Dr. House, se nově snaží prorazit také jako režisérka. Její debut Šprtky to chtěj taky osloví zejména mladou generaci. Dvě nerozlučné kamarádky Amy a Molly byly po celou střední ve své třídě premiantky. Moc zábavy si však neužily, což se rozhodnou v den, kdy odmaturovaly, změnit.

Jak ukazuje trailer níže, zjevně půjde o velice svižnou komedii, která bude sršet jeden vtip za druhým. Převážně půjde o problémy dnešní mládeže, přičemž konkrétnějšími tématy asi budou nízké sebevědomí spojené s nedostatkem krásy nebo násilná snaha zapadnout tam, kam člověk nepatří. Zkrátka ztřeštěna teen komedie, jež se jeví jako ideální oddechovka k popcornu.

Premiéra v kinech: 30. května.

foto: pixabay.com/annca

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.