Běháš ráda v přírodě, ale bydlíš v Praze a mezi paneláky se ti zrovna poskakovat nechce? I tady se najde několik pěkných míst, stačí jen vědět, kam vyrazit. My ti poradíme, kde se zpotit podle tvých představ. Inspiruj se našimi tipy na běžecké tratě v Praze.

Klasika

Z Braníku až na konec světa. Patříš-li mezi exhibicionistky a chceš všem dát vědět, že to myslíš s běháním vážné (i když to nemusí být úplně tak pravda), je dobré vyrazit na nejprofláknutější stezku, co v Praze je. Tady nikdy nebudeš sama. Vystoupíš na tramvajové zastávce Černý kůň a vydáš se k řece. Tam začínáš. Nejdříve proběhneš alejí, aby ses dostala na nábřeží. Hojné občerstvení je zárukou, že cestou neuschneš. A je tu plno chlapů, co ti se vším pomohou. Vyběhnout se dá i už od Palackého náměstí, ale to bys pak možná přišla o malebné pohledy na řeku.

Romantika

Při běhu se nechceš příliš ukazovat a máš ráda svůj klid? Tak to je nejlepší jet někam na okraj Prahy, třeba do Satalic, kam se autobusem dostaneš například z Letňan nebo Rajské Zahrady. Tady směrem na Vinoř můžeš obdivovat z lesní cesty úžasnou přírodu, a když budeš mít štěstí, tak ti přes cestu přeběhne srnka. Že jsi zpocená tady nikoho nezajímá. Když už někoho potkáš, jsou to povětšinou rodiny s dětmi, kolem kterých rychle profrčíš. Máš hodně sil a jsi na sebe náročná? Tak pokračuj z Vinoře po polňačce dále přes Jenštejn až k Labi. Odtamtud ti pojede autobus, nebo si to dáš ještě jednou nazpět.

Na pivo

Nepatříš-li k zastánkyním nejzdravějších trendů, vyraz třeba na pivo či sklenku vína. Cestou se můžeš motivovat zvoláním „Hurá!“ na Únětice. Start je na tobě, ale když už vyrazíš na tuhle trať, jsi prostě zvíře, a tak ti doporučuji odstartovat od zoologické zahrady. Trasa vesměs lemuje vodu, ale nezapomeň včas zastavit. Jinak si dáš místo piva maraton. Je totiž nutné zdolat řeku, k čemuž slouží místní přívoz. Plavání v tomto případě nedoporučujeme.

Následuj jiné

Parků, kam vyrazit ve sportovním, je v Praze spousta. Ladronka, Stromovka, Obora Hvězda … ale buď jiná. Mě se nejvíce líbí v Prokopském údolí. Je tu krásně, příroda taková, že na Prahu chvíli zapomeneš a vždycky je možnost utéct na tramvaj, autobus nebo vlak a vrátit se zpět do reality. Vyběhnout se dá například z Lužin nebo metra Luka. Pokud jsi právě z těchto sídlišť, není na co čekat. Mezi paneláky si totiž moc nezaběháš. I když výjimka potvrzuje pravidlo a Centrální park na Lukách nabízí alternativu i pro ty lenivější.

Autor: -mar-

Foto: Profimedia.cz

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.

2 KOMENTÁŘE

  1. Čekala bych ve článku nějaké praktické upřesnění – jak dlouhé jsou ty tratě, kolik se dá uběhnout, profil trati, kde se vybíhá – například kde ve Vinoři se dostanu na lesní cestu do Satalic.. to, že můžu potkat srnku asi moc zajímavé není. Únětice – to samé, sice si můžu říci Hurá, nicméně nevím, kde trasa začíná – ocenila bych u každé trasy mapku. Takhle pro mne článek pozbývá zajímavosti. Asi ho nepsala autorka, která běhá.

  2. Nebojte se běhání, je fajn. Dodá energii, dobrou náladu, fyzičku a v neposlední řadě hezkou postavu. Začala jsem ve 39 letech, běhám 6 let a jen tak neskončím.

Comments are closed.