Cvičíte, ale nedosahujete takových výsledků, jakých si přejete? Možná zrovna vám pomůže dobrá rada od profíka. Na našeho fitness trenéra Tomáše Bára se tentokrát obrátila třicetiletá Eliška. Její otázka směřuje k velmi častému tématu doplňků stravy. Jsou potřebné, nebo si tělo poradí i bez nich?

Dobrý den, začala jsem pravidelně cvičit ve fitku. Všimla jsem si, že všichni ostatní berou různé doplňky stravy a přípravky… ale já tomu vůbec nerozumím. Chtěla jsem se zeptat, jestli je to vůbec zdravé a nutné cpát do sebe nějaký prášek? Mám si také nějaký protein koupit – a jak vybírat? Děkuji! Eliška, 30 let.

Tomáš odpovídá:

Dobrý den. Nutné to rozhodně není, ale na zdraví to může mít pozitivní vliv. Konkrétně bych vám doporučil na prvním místě nějaký komplexní multivitamín/multiminerál, na druhém přípravek s omega-3 mastnými kyselinami. To jsou z doplňků stravy ty nejdůležitější. Dále bych doporučil i nějaký kvalitní protein. Proteinů jsou na trhu stovky, ale obecně bych doporučil syrovátkový CFM protein, optimálně CFM 80, což je po cvičení vhodný doplněk k dodání dobře vstřebatelných bílkovin.

Máte dotaz na osobního trenéra? Napište Tomášovi na info@zenydivky.cz

Foto: depositphotos/belchonock

Osobní fitness trenér. Absolvent Trenérské školy Petra Stacha a Trenérské školy Olympia. Specializuje se na redukci tělesné hmotnosti, silový trénink a doplňkovou přípravou sportovců.