Roláky jsou ideální volbou na začátek podzimu i jara, kdy vám začne zima vlézat pod kůži, ale slunce někdy překvapí a vyčasí se. Zkuste ještě chvilku nechat kabáty a bundy ve skříni a objevte kouzlo tohoto minimalistického kousku oblečení.

Způsobů, jak roláky nosit, je mnoho. Nejoblíbenější je asi rolák se sakem – klasika, kterou nikdy nic nezkazíte a hodí se jak na volný čas, tak do práce. V kombinaci s ležérním kabátem nebo velkou šálou docílíte velice elegantního looku.

Zkuste ale i kombinaci roláku s volnou košilí, šaty či street verzi s koženou bundou. Určitě nesmíme zapomenout ani na úžasné rolákové šaty, ke kterým se parádně hodí vysoké kozačky – trend letošního podzimu. Ať už je přepásáte páskem, či ne, uvidíte, jak pohodlné dokážou být.

Pokud by Vám roláky stále připadaly nudné, zkuste je ozdobit broží! Brože jsou neprávem trochu opomíjené, přitom jsou tak nádherné a udělají z vás dámu. Ne nadarmo jich má Madeleine Albright ve své sbírce hned několik desítek kusů.  Z české tvorby vybíráme namátkou dřevěné brože BeWooden, porcelánové origami od Stehlík design a ocelovou brož za klopu od Kláry Šípkové.

Podívejte se do naší galerie a vyberte si svůj oblíbený typ roláku. A potom už jen vrstvěte, zdobte, kombinujte, chumlejte se a užijte si podzim – hlavně v teple!

Foto: archiv firem

Redaktorka webu Ženydívky.cz. Miluje design, hlavně ten český a módu.