Konečně jsme se dočkali a je tu léto! Období, kdy teploty stoupají a my odhazujeme teplé oblečení a ukazujeme více kůže. Co si obléknout a je třeba i v módě myslet na dlouhodobou udržitelnost? Ukážeme vám jaké trendy vládnou létu 2020.

Součástí garderoby pro teplé dny jsou beze sporu šaty, lehké halenky, kalhoty, sukně, šortky i overaly. Tuto sezónu se spousta módních řetězců a firem přiklání k přírodním materiálům a udržitelnosti, a to je skvělé. Ekologický přístup i v oblékání pomůže zbavit naši planetu zbytečné zátěže v podobě odpadu a pomoci jí ozdravit se. Nováčkem udržitelné módy na českém trhu je i slovenská značka Lull, která nabízí pestrý výběr oblečení nejen pro mladé. 

  1. Halenka na zavazování

Hitem letošního léta budou bezesporu halenky s uzlem. Tento praktický kousek oděvu se snadno nosí i kombinuje. Skvěle vypadá k šortkám, sukním, i kalhotám, ať s vysokým či nízkým pasem.

 

  1. Pohodlné kalhoty

Oblíbené domácí kalhoty milujeme, protože se příjemně nosí a letos dostaly tepláky navíc punc elegance. Tento praktický kousek oblečení se dá nyní v kombinaci se sakem či halenkou použít i pro formální příležitosti. Klasikou pro letní dny jsou širší prodyšné kalhoty z lehkých materiálů.

 

  1. Dlouhá sukně

Ať v dlouhé či krátké variantě, bez vzdušných sukní si umí léto představit asi málokdo. Kdo letos sáhne po sukni ke kotníkům v jednobarevné či květinové verzi, rozhodně neprohloupí.

 

  1. Květinové šaty

Krátké, dlouhé, úzké nebo široké, šaty s květinovým potiskem jsou letos in ve všech možných variantách. Outfitům dodají romantický vzhled a nositelkám přidají na ženskosti. 

 

  1. Doplňky z přírodních materiálů

Dokonalou tečkou letního looku jsou letos kabelky, tašky, šperky či boty ze slámy. Díky výrobnímu materiálu jsou příjemné na dotek, vypadají skvěle a ocení je i milovníci vintage stylu.

Foto: archiv firem, Jakub Čajko pro lull.cz, Instagram

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.