Alita nám jako každý měsíc posílá svou unikátní astrologickou předpověď. V srpnu by mělo být hlavní otázkou: Je mi v mém těle dobře? Tento měsíc je také šance uspokojivě urovnat milostný život a také dotáhnout do konce nápady, které máme už dlouho rozdělané.

Z uvolněného a zasněného vodního znamení Raka se Slunce od 23. 7. přesouvá do ohnivého a značně akčnějšího a znamení Lva. Začíná doba tvoření, užívání a prožívání radostí všeho druhu, především však radosti z pobytu v těle a ze všeho co s tím souvisí. Zeptejme se tedy sami sebe jak nám je a co pro sebe a své zdraví můžeme udělat, co pro nás znamená žít zdravě a opravdu kvalitně. Z hlediska znamení Lva je to určitě za prvé řádný odpočinek, čerpání životních sil, „dobíjení baterek“ a celkové prozáření organismu, které nám přijde opravdu vhod třeba za půl roku v protikladném zimním období Vodnáře. Toto dobíjení probíhá nejlépe ve chvílích, kdy jsme v klidu a nepřekážíme svým hektickým přemýšlením a vymýšlením své regeneraci. Stačí prostě být vědomě v těle, uvědomovat s a náležitě užívat to, co zrovna děláme.

Věnujte dost času odpočinku

Mezi novem a úplňkem ve Lvu (do 27. 7.) je též obzvláště vhodné pustit se do tvoření všeho druhu a ukázat a předvést světu první plody vnitřní práce, které jsme se věnovali v předchozím období Raka. Odpočinek a tvoření můžeme opravdu skvěle propojit, jen naslouchejme svému tělu, svým pocitům. Najděme si skutečně dostatek času pro sebe. Ptejme se, co nás baví a těší, co nám dělá dobře, a věnujme se tomu bez váhání a zbytečného odkládání. Okolí bude naše potřeby jistě respektovat, vycházíme-li skutečně zevnitř, ze srdce, ze svého bytostného středu, jsme-li k sobě a tím i k druhým lidem skutečné ohnivě upřímní a pravdiví. Rovněž je v těchto dnech vhodné rozvíjet vůli a přidat do každodenního života zdravé návyky, do kterých se nám příliš nechce – otužování, cvičení, posilování… Představme si, a již dopředu prociťujme blahodárné výsledky, které nám v to budoucnu přinese!

Sebeléčení nabírá na obrátkách

Po úplňku do novu (od 27. 7. do 11. 8.) se naopak osvobozujme od nezdravých či přímo škodlivých návyků a závislostí (nejlépe tak, že si je řádně užijeme a vědomě prožijeme. Praktikujme sebeléčbu: podobni malému slunci vyzařujeme v představě ze svého středu. Tvoříme tak své dobré psychické i fyzické zdraví, napomáháme své celistvosti a posílení imunity, očišťujeme a prozařujeme svou auru, své jemnohmotné astrální tělo. Obzvláště vhodné bude praktikování této jednoduché jogínské techniky v den spojení Slunce se vzestupným lunárním uzlem 28. 7., kdy nám v sebeléčbě třeba i konkrétních zdravotních problémů napomůže pozitivní zemský aspekt trigon Venuše v Panně s Plutem v Kozorohu.

Během úplňku 27. 7. (přesně budeme moci obzvláště intenzivně zkoumat, jak jsme na tom s osobní svobodou, nakolik respektujeme a jsme tím pádem sami respektováni. Slunce ve Lvu nám velí být sami sebou, dělat si co chceme nebo nejlépe nedělat vůbec nic, zatímco Luna ve Vodnáři nám bude svými značně neotřelými možná i šokujícími způsoby pomáhat procítit, co to opravdová svoboda vlastně je, případně zjistit, co nám v ní vlastně brání. Pomáhat jí bude konjunkce s Marsem a sestupným lunárním uzlem – možná se nám tedy bude zdát, že nás

cosi či kdosi z minulosti jaksi omezují, brání v radostném a bezstarostném bytí, k němuž vyzývá Slunce ve spojení s uzlem vzestupným. Dokážeme spojit tyto dva zdánlivé protipóly? Starat se o sebe a zároveň spolutvořit s ostatními – s partnery, rodinou, přáteli? Dopřejme si alespoň v tento den dostatek času na poklidné spočinutí, ideálně v přírodě či přímo na energeticky silném místě, abychom sami v sobě mohli nalézt soulad a odpovědi na tyto otázky. V Indii se v tento úplněk slaví tzv. Guru Purnima neboli den Gurua. Guru je ten, kdo rozptýlí tmu nevědomosti světlem poznání…Naším nejlepším a hlavním učitelem je vyšší Já, k němuž se také v tento den můžeme obrátit o radu. Merkur ve Lvu se stává retrográdním, tendence tvořivě vyjadřovat své myšlenky a nápady se obrací dovnitř. Věnujme tedy obzvláštní pozornost svým myšlenkám, svému vnitřnímu dialogu. Co sami o sobě sami sobě říkáme, jak komentujeme své počínání? Nakolik jsou naše myšlenky opravdu zdravě sebevědomé? Co říká naše ego a co je opravdu božskou inspirací? 9. 8. se retrográdní Merkur spojí se Sluncem. Tyto dny budou ideální pro léčení páté čakry v oblasti krku. Namísto komunikace vnější se obraťme přímo k Bohu, ke zdroji – ideálně v meditaci, zpěvem manter, tvořením či prostě mlčenlivým vědomým bytím – meditací… Meditativní spočinutí ve stavu celistvosti si můžeme opravdu užít v den novu 11. 8. Naše myšlenky se krásně prozáří, urovnají a pročistí a poté můžeme světu sdělovat svá individuální a inspirativní poselství.

V lásce budete mít čistý sůl

Venuše vstupuje 7. 8. do znamení Vah a mnohé, nejen milostné záležitosti se tím krásně uspořádají a srovnají. Uvádějme do souladu a zkrášlujme svůj zevnějšek i příbytek či širší okolí, ovšem začít je vždy dobré uvnitř, dýcháním skrze páteř, tancem, harmonickými pohyby srovnat energetické toky před tím, než se vydáme do vnějšího světa. Retrográdní Mars ve Vodnáři se 14. 8. vrací do znamení Kozoroha a až do 11. 9. budeme mít konečně čas uskutečnit a dotáhnout množství nápadů a dobře rozeznat, které činnosti a projekty mají smysl a dlouhodobý význam, především během následujících dvou let. Ještě před tím nás však vodnářský Mars obohatí a možná i pozlobí či více či méně příjemně překvapí ve dvou planetárních konstelacích. Kvadratura, tedy napjatý vztah Marsu s Uranem nastane přesně 2. 8. Je to dlouhodobější záležitost způsobující značné turbulence kromě jiného i na politické scéně. Mars je oproti Uranu “malým pánem”, o to však více se může snažit netrpělivě urychlit prosadit změny, které však nemusejí přinést vždy dobré výsledky. Co se týče zásadních změn v oblasti ekologie a celkového zkvalitnění života se soustřeďme spíše na volný trigon Saturna v Kozorohu s Uranem v Býku ve dnech kolem 30. 8. Buďme trpěliví a zaměřme se vždy nejprve na změny v našem myšlení a přístupu dříve, než se pustíme do nějakého konání.

A zase ta láska

Pozitivní spojení (aspekt trigon) Marsu ve Vodnáři s Venuší ve Vahách 8. 8. – v den tří uranských osmiček – můžeme zasvětit zkoumání svobody v lásce! Bouřlivý a svobodomyslný Mars bez jakýchkoliv zábran pomáhá poněkud usedlejší Venuši ve Vahách bořit koncepty, osvobodit se od stereotypních a a zažitých představ o vztazích a prostě dovolit energii mezi mužem a ženou proudit… Čekejme tedy nečekané a otevřeme své mysli i srdce skutečně paradoxním či alternativním řešením nejrůznějších nejen vztahových záležitostí a též zajímavým a inspirativním setkáním – den D se blíží! Ke konci období Lva, ve dnech kolem 19. 8., si budeme moci užít další významnou událost: již po třetí se Jupiter ve Štíru a Neptun v Rybách dostávají do pozitivního aspektu trigon. Uzavírá se tak období započaté 3. 12., gradující 25. 5. Období hlubokého uzdravování traumat a náročných situací z hluboké minulosti – období, kdy naše bolest je přímo rozpouštěna v boží, bezpodmínečné lásce. Tyto dny jsou tedy obzvláště vhodné pro vnitřní práci, terapii tmou, rodinné konstelace, regresní terapii apod.. Čeho se léčení týká u konkrétně, zjistíme nejlépe pohledem do svého horoskopu na situaci Jupitera a Neptuna v domech. Poděkujme za vše, co nám toto období přineslo – nyní můžeme jít dále!

Foto: profimedia

Nadšená a zkušená profesionální astroložka, cestovatelka, umělkyně a vizionářka. „Baví mě vědomě utvářet svůj život a inspirovat k tomu i ostatní."