Pokud chcete doopravdy zhubnout, žádné drastické diety dlouhodobě nepomohou. Novoroční hubnutí by tedy mělo probíhat s rozumem. Omezit se, promyslet strategii, ale nezříkat se „definitivně“ toho, co máte rádi, protože na tom většina lidí pohoří. A velmi často je řeč o sladkém…

Umění hubnutí spočívá samozřejmě v pevné vůli. Ale také v tom, jak máte celý plán shazování nadbytečných kil promyšlený, jak znáte své tělo a v neposlední řadě i v tom, že si nezakážete všechno, co máte rádi, protože to vydržíte jen velmi krátkou dobu – první stres a je konec. Co se sladkého, které většina z nás miluje, týče, je důležité nahradit nezdravé cukry za ty zdravější, které tělo v určité formě potřebuje. Pokud jste tedy od ledna na dietě, dejte si nějaký limit kolik, kdy a jaké sladké si dopřejete. Pro závislé na cukru je dobré si povolit trochu sladkých dobrot tak jednou za tři dny. Pokud sladkým hřešíte jen občas, jednou týdně je dostatečné… Důležité je, jaké sladké zvolíte. My bychom na začátek doporučili, dnes dost oblíbené, raw dezerty. Ten nejednoduší je pak:

 

Datlové raw kuličky

Budete potřebovat:

  • balení datlové pasty – 500 g
  • jednu až dvě lžíce kokosového raw oleje
  • nadrobno nasekané oříšky (vybírejte podle chuti, skvělé jsou kešu)
  • špetku drceného kardamonu
  • mletý kokos nebo raw kakao (nejlépe oboje) na zdobení

Postup:

Na kokosovém oleji lehce osmažte kardamon a vybrané nasekané ořechy. Když je hotovo, tak směs zamíchejte do datlové pasty a rukama dobře propracujte, ať se všechny složky hezky propojí. Pak začněte tvarovat menší kuličky, které na závěr obalte v mletém kokosu, raw kakau nebo část kuliček v jednom a část v druhém.

 

Foto: depositphotos.com/Julie208

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.