Sportovní móda je pohodlná, ale ne vždy nositelná i ve městě. Dnes už je naštěstí dost trendy sportovních kousků, které s městem zkombinovat jdou…

Sportovní tričko a sako = parťáci do (ne)pohody

Sportovní tílka a trička už dávno nejsou jen záležitostí posilovny nebo výletů. Jejich výběr je obrovský, a když je šikovně zkombinujte, můžete oslnit v práci i na rande. Stačí, když si přes ně oblečete elegantní, jednoduché, jednobarevné sako a doplníte je sukní či kalhotami ve stejném tónu… „Funkční oblečení má tu výhodu, že za každé situace odvádí pot a vlhkost směrem od těla. Nikdy vám v něm proto nebude chladno ani příliš horko. Tato vlastnost je k nezaplacení při sportu a intenzivním pobytu venku, v případě funkčního trička nebo tílka ji ale jistě oceníte třeba i v parných letních dnech při běhu ze schůzky na schůzku a v zimě naopak v nepříliš dobře vytopených interiérech,” říká Žaneta Fidrantová, zástupkyně značky Kari Traa v ČR.

Legíny povýšíte elegantním topem

Znáte snad pohodlnější kousek oblečení než jsou legíny? My ne. Můžete je využít na večerní akci, stejně jako na neformální oběd nebo sraz s kamarádkou. Dají se téměř neomezeně kombinovat s elegantními topy, halenkami, šaty, saky či svetry.

Sportovní podprsenka může být vidět

Všimli jste si, že modelky a jiné celebrity nosí sportovní podprsenky „jen tak”, pod sako, průsvitný top nebo laclové kalhoty? Není to rozhodně jen jejich dočasný výstřelek – i vy, pokud na to máte dostatek odvahy, můžete ze zajímavě řešené sportovní podprsenky vytvořit ještě zajímavější letní top nebo ji umě schovat pod kostýmek a dostat tak původně konzervativní součást šatníku o několik módních levelů dopředu.

Tenisky jsou novodobá konkurence lodiček

Lodičky k elegantnímu kostýmku či šatům jsou sice nenahraditelná klasika, nicméně máte-li před sebou den plný pracovního i soukromého „běhání” nebo chcete-li prostě stylově oslavit pátek, jsou sportovní tenisky tou správnou volbou. A poděkují vám za ně hlavně vaše nohy a záda. Můžete je vzít ke kalhotám sportovnějšího střihu, džínám a saku nebo právě legínám v kombinaci s elegantním topem. Pořídíte-li si jedny kvalitní a nadčasové, máte vyhráno na několik let a je velmi pravděpodobné, že v botníku nebudete většinu roku hledat žádné jiné. Nebojte se ani vyšší investice – do kvalitního obutí se rozhodně vyplatí!

Foto: depositphotos/Y-Boychenko; archiv firem

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.