Kořeny zvěrokruhu sahají již do dávné historie Babylonské říše. Jeho současná podoba se ustálila až kolem roku 400 př. n. l., kdy byl počet znamení omezen na 12 a každé z nich pokrývalo 30° nebeského pásu.

Na webu ŽenyDívky.cz vám postupně přiblížíme, jak postavení Slunce a hvězd ovlivňuje muže podle data jejich narození.

Rak (22.6. – 22.7.)

Živel: Voda

Vládce: Měsíc

Základní charakteristika: Citlivost a empatie, emocionalita, konzervativnost

Drahé kameny: měsíční kámen, jadeit, smaragd, malachit, zelený jaspis

Galantní a citlivý

Pro muže narozeného ve znamení raka je příznačná velká citlivost a vnímavost. Snad i proto vystupuje diplomaticky, rozvláčně a mívá sklony dělat okolky. Bývá mnohdy empatickým pozorovatelem, který pomáhá slabším a má jemný cit pro mezilidské vztahy. I přesto si svými názory dokáže získat respekt, neméně potom v práci, protože když se rak do něčeho pustí, obvykle míří na vrchol. Má rád finanční zabezpečení a i s touto motivací věnuje své kariéře nemalé úsilí. S vydělanými financemi nakládá svědomitě, je spořivý, ale není lakomý. Rád investuje do nákladnějších věcí, protože ví, že se mu tato investice z hlediska kvality vyplatí. Můžete tedy od něj čekat pozvání do vybrané restaurace, kam přijde konzervativně, ale elegantně oblečený, má totiž vkus a vytříbený styl. Takto upraveného ho uvidíte i v časech, kdy může mít přechodně hlouběji do kapsy. Co se týká galantního chování, s rakem můžete mít někdy pocit, že máte po boku muže z dob minulých. V tom se mu jen málokdo vyrovná. Je spíše tichý a svěřuje se jen těm nejbližším lidem. I v čase, kdy je zadaný, rád koketuje s jinými ženami, případně si nechává otevřená zadní vrátka. Vyložený sukničkář ale není.

Když to s vámi bude myslet vážně, může vás pozvat k sobě domů na večeři, kterou sám uvařil. A máte se na co těšit, protože tento muž dokáže uvařit jídlo opravdu gurmánské. Nenechte se proto odradit jeho občasnou lítostivostí, stížnostem nebo přílišnými sklony k melancholii. Svůj pesimismus vám zanedlouho vynahradí. I když má svoje nálady a často může působit jako suchar, je něžný a má srdce plné citu. Rak miluje, když ho žena obletuje a opečovává, ačkoliv to nikdy nepřizná. A protože je ctitelem vybraných věcí v životě, okouzlí ho povznesené hovory o kultuře nebo umění. A pokud s Rakem zrovna začínáte, připravte se na život plný poezie, nebeské hudby, květin i něžných slov …To vše je totiž příslibem času, který strávíte s mužem, který je romantickým snílkem a pravým gentlemanem.

Foto: Profimedia

 

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.