Kořeny zvěrokruhu sahají již do dávné historie Babylonské říše. Jeho současná podoba se ustálila až kolem roku 400 př. n. l., kdy byl počet znamení omezen na 12 a každé z nich pokrývalo 30° nebeského pásu.

Na webu ŽenyDívky.cz vám postupně přiblížíme, jak postavení Slunce a hvězd ovlivňuje muže podle data jejich narození.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Živel: země

Vládce: Saturn

Základní charakteristika: Touha po úspěchu, plachost, odstup, vyrovnanost

Drahé kameny: malachit, onyx, zelený turmalín, černé korály, černé perly

Má slupku neproniknutelnosti

Je ambiciózní, cílevědomý a touží po uznání. Na cestě za úspěchem se dokáže zříci příjemných požitků, uvažuje totiž v dlouhodobém měřítku a je na něj spolehnutí. Tento muž bývá spíše introvertně založený, plachý a svoje nejniternější myšlenky, přání i touhy poodhalí jen těm nejbližším přátelům nebo svým blízkým, kteří jej snad i znají. Před zbytkem světa si je pečlivě střeží a svou zranitelnou duši si obrňuje pevnou slupkou. Bylo by ale chybou se domnívat, že je slaboch. Navzdory své ostýchavosti je odolný a silný. Jeho chování nepostrádá vyrovnanost, jeho činy jsou praktické a jeho úmysly zcela vážné. Nadto přímo miluje komplimenty. Nenechte se proto oklamat jeho netečnými reakcemi, pokud jej pochválíte. Ty by ve vás totiž mohly vyvolat dojem, že o chválu nestojí.  Ve skutečnosti ji potřebuje až zoufale slyšet a ocenění, jak je výjimečný, šikovný, zajímavý a žádoucí, zní jeho srdci doslova jako rajská hudba. Těší ho, když jej okolí vidí jako opravdového muže, kterým také bezpochyby je. Akorát si neumí dost dobře udělat tu „správnou reklamu“.

Skvělý muž pro stabilní vztah

Díky své potřebě stability a zakládání si na osvědčených jistotách, je skvělým adeptem pro vážný, dlouhodobý vztah. A třebaže se partnerce může často jevit jako chladný, je na něj spolehnutí a partnerství s ním jako základna jistoty, stojí určitě za to! Jakými vlastnostmi se tedy vyzbrojit před tím než vás požádá o ruku? Měla byste být především praktická žena, která perfektně zvládá kuchyni i domácnost, vkusně se oblékat, chovat se důstojně, být inteligentní a ještě udělat dojem na jeho rodinu, přátele a případně i na jeho spolupracovníky. Fyzická krása pro něj není prioritou. Měla byste se také připravit na to, že sentiment vám ve vztahu s tímto mužem může spíše uškodit. Kozoroh se vám nebude nekonečně dvořit, ani vás se zasněnýma očima nebude zasypávat vášnivými vyznáními – mohla byste proto citově strádat. Uvědomte si, že jakkoliv má měkké srdce, je to tvrdý chlap, který vám ale bude oddaný, bude si vás vážit a zbožňovat vás, zaopatří vás a ochrání před všemi ženskými strachy. A to je poměrně slibná výzva.

Foto: profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.