Kořeny zvěrokruhu sahají již do dávné historie Babylonské říše. Jeho současná podoba se ustálila až kolem roku 400 př. n. l., kdy byl počet znamení omezen na 12 a každé z nich pokrývalo 30° nebeského pásu.

Na webu ŽenyDívky.cz vám postupně přiblížíme, jak postavení Slunce a hvězd ovlivňuje muže podle data jejich narození.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Živel: Vzduch

Vládce: Merkur

Základní charakteristika: Flexibilita, povrchnost, rozervanost, nepředvídatelnost.

Drahé kameny: Tygří oko, jantar, citrín, topaz

Blíženec je jako počasí

U muže ve znamení Blížence je potřeba smířit se s některými aspekty jeho vzdušné povahy. Tito muži dokáží vystupovat s velkým humorem i s lehkostí a často mohou působit povrchně. Většinou nelpí na žádných dogmatech. Patří k nim nepředvídatelnost, neklid i potřeba se bez vysvětlení někdy jen tak vzdálit z vašeho dosahu. Duální povaha Blížence jakoby v sobě zahrnovala dvě odlišné osobnosti. Jeho chování i vrtochy jsou proto nevyzpytatelné jako počasí, tento muž si může svým chováním i myšlenkami odporovat a ve výsledku ve vás vyvolat nejistotu, případně obavy, jak to s vámi vlastně doopravdy myslí. Během chvíle se z neodolatelného a okouzlujícího muže může změnit v náladového podrážděného nebo naopak ve lhostejného a ledově chladného, aby byl za nedlouho zase něžný a všímavý. Pokud tedy hledáte stálost a dokonalou harmonii, u Blížence jste na špatné adrese. Je snadné jej milovat za předpokladu, že ho berete takového jaký je a nepokoušíte se dostat se mu příliš blízko pod kůži. Blíženec má jakousi ochrannou skořápku, pod kterou si schovává věci, které s vámi prostě není ochoten sdílet. Přistupujte k němu s lehkostí, nepřehánějte to s vášní ani s dramaty.

Ocení vaši inteligenci i dostatek volnosti

Blíženec je muž, který se rád nechává inspirovat inteligentní ženou, jež se mu svým důvtipem vyrovná, případně ho i předčí. Poskytnete-li mu navíc dostatek volnosti bez nadměrných očekávání a lpění na něm, můžete s ním prožít harmonický vztah. Pravý Blíženec vás nikdy nebude svým citem dusit. Bude vám věrným partnerem, poskytnete-li mu dostatek důvěry a pocitu, že vám nemusí nic dokazovat. V opačném případě si tento muž může od „nepříjemných povinností“ ulevit únikem do jiné milostné aféry, která mu poskytne alespoň iluzivní pocit svobody. Častá kritika z vaší strany může oslabit jeho éterickou lásku, a protože Blíženec jen málokdy hluboce lpí v minulosti, vzpomínkách nebo dokonce v nefunkčních vztazích, může se lehce uchýlit k takovému způsobu života, který pro něj bude představovat to největší naplnění – ať už budete jeho součástí nebo ne.

Slavní Blíženci: Edvard Beneš, Jiří Voskovec, Bob Dylan, Clint Eastwood, Paul Gaugin, František Palacký, Alexandr Sergejevič Puškin, John F. Kennedy, Luděk Sobota, Richard Wagner, Miki Volek

Foto: Profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.