Batohy a batůžky už dávno nepatří jen do školních lavic. V průběhu času se z vaku na záda stal regulérní módní doplněk, s kterým můžeme vyrazit do ulic i do přírody. Dneska přeskočíme ryze outdoorové batohy a podíváme se na nabídku elegantních a městských batůžků, které můžeme nosit formálně do práce nebo na pohodu k džínům a tričku ve volném čase.

Batohy jsou geniálním vynálezem, které nám usnadní život. Zaprvé si narovnáme bolavá záda, kterým dáváme v dnešní době docela zabrat, a hlavně nám uvolní ruce, což ocení nejen maminky s dětmi, ale i milovníci ranní kávy v termohrnku. Batoh se poslední dobou stává oblíbeným i díky velkému prostoru, do kterého můžeme pohodlně vložit notebook, oblečení do posilovny  či denní nákup. Většina z moderních batohů je jakýmsi obojživelníkem a vzít jej můžete jak na záda, tak do ruky.

A jelikož jsme v Čechách, pojďme se nejdříve podívat na kousky od českých designérských studií: městské nepromokavé batohy od BRAASI INDUSTRY, minimalismus od PBG,  variabilní batohy od MUM RAY, moderní „aktovka“ od Playbag a prostorné vaky MORROWS.

Ale i konfekce a světová scéna hýří barvami, originálními materiály a snahou udělat z batohů módní doplněk, který si prostě zamilujete.

Foto: archiv; pixabay.com/StockSnap

Redaktorka webu Ženydívky.cz. Miluje design, hlavně ten český a módu.