Francouzská luxusní značka Balmain se po 16 letech vrací do světa pařížské haute couture. Informoval o tom návrhář a kreativní ředitel firmy Olivier Rousteing. Novou kolekci budou moci lidé zhlédnout příští rok v lednu.


Návrat k haute couture je pro Balmain návratem k vlastní historii. Balmain naposledy představil přehlídku haute couture v roce 2002, kdy Oscar de la Renta odstoupil z pozice tvůrčího ředitele.

„Haute couture je součástí DNA domu Balmain a já ho chci značce navrátit,“ řekl Rousteing. Kromě oblečení se připravují také doplňky, vůně a kosmetika. Značka je známá svou opulentností, ženskostí a výšivkami. Tyto atributy budou ještě více posíleny pro klienty procházejících se na červených kobercích a milovníky luxusních kousků.

Olivier Rousteing se stal kreativním ředitelem firmy v roce 2011, když mu bylo pouhých 25 let. Představil módní dům pro nový, mladší trh. Návrhář je známý i vytvořením takzvané skupiny „Balmain Army,“ která zahrnuje mezinárodně proslulé dívky, jakými jsou například modelka Gigi Hadid, někteří andílci z Victoria’s Secret nebo zpěvačky Rihanna a Beyonce. „Vytvářím svět, který je drahý, protože s Balmain jde o luxus.“

Návrhář však experimentoval i s cenově výhodnějšími značkami. V roce 2015 se návrhář spojil se značkou H&M. Společně vytvořili „high street“ kolekci, která byla vyprodaná během několika hodin. O dva roky později představil s firmou L’Oreal Paris řadu rtěnek, kterou Rousteing osobně navrhl.

Očekává se, že kolekce Balmain bude v lednu debutovat po boku značek Chanel, Christian Dior a Valentino neboli tvůrců nejlepších a nejúžasnějších módních kousků na světě.

Text: -tya-
Foto: ČTK/ABACA/Marechal Aurore/ABACA

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.