Pokud právě rekonstruujete či modernizujete svůj byt nebo dům  a nemůžete se rozhodnout, jakou barvou vymalujete stěny, zkuste sáhnout po tapetě! Tapety hlásí svůj velký comeback a věřte, že s kvalitou a vzory, které dominovaly našim domovům v 80.letech minulého století, nemají již nic společného. Moderní tapety jsou vyráběny z netkaných textilií i vinylu a vynikají svoji praktičností. Lepení zvládne každý a k čistění potřebujete jen vlhký hadřík. Pokud potřebujete opticky zvětšit prostor, nebojte se sáhnout po 3D tapetách, které vám dokážou doslova zamotat hlavu.

Tapety již dlouho nepatří jen do obývacích pokojů a chodeb. Do kuchyně, koupelny či technické místnosti se nejlépe hodí vinylové tapety odolné vůči vodě a vlhkosti, navíc jsou omyvatelné. Do jiných pokojů si můžete pořídit populární vliesové tapety, které lze snadno nalepit i sundat. Ať už se rozhodnete vytapetovat celou stěnu, či jen ozdobit část stěny, je vždy dobré si tapety prohlédnout a osahat ve specializovaných showroomech. Zde vám ochotně poradí s výběrem nejvhodnějšího typu tapet pro daný prostor.

Pokud chcete pouze trochu ozvláštnit např. dětský pokojíček, na výběr máte z velkého množství samolepek, které rozhodně zaujmou

 

Ale již dost slov! V rozsáhlé galerii se můžete o kouzlu moderních tapet přesvědčit sami.

Foto: archiv firem

Redaktorka webu Ženydívky.cz. Miluje design, hlavně ten český a módu.