Rýma, kašel, horečka: jak se chovají jednotlivá znamení zvěrokruhu, když se jim zdravotně nedaří? Kdo si hraje na hrdinu a kdo se nechává obskakovat?

Beran

Když se „beránek“ nachladí, umí být pěkně nevrlý. Nemoci z duše nenávidí a ucpaný nos, kašel a bolest v krku ho dohání k šílenství. Nejlepší je, nechat ho v klidu. Když bude potřebovat pomoc, sám si oni řekne. Je typ, který raději tiše trpí.

Býk

Pokud na býka lezou choroby, má jasný plán. Ještě než se nemoci rozjedou, utíká k doktorovi a nechává si předepsat všechny možné léky, které by mohly virové či bakteriální bujení zarazit. Drží se hesla: „Čím více, tím lépe!“

Blíženci

Lékaře navštíví až tehdy, když je mu doopravdy zle. Pak si s klidným svědomím nechá napsat neschopenku a uloží se doma do postele. Pustí si oblíbený film či seriál, přečte si knížku a k tomu bude popíjet zázvorový čaj s medem. Dobře totiž ví, že odpočinek a spánek pomáhají nejvíce…

Rak

Pěkně dlouho bude sobě i okolí tvrdit, že mu vůbec nic není, než si nakonec připustí, že onemocněl. „Trocha rýmy a kašle přeci ještě nikoho nezabila…“ Někdy má štěstí a nachlazení se mu povede bez následků přechodit, vždy tomu tak být ale nemusí.

Lev

Lidé narození ve znamení lva k lékaři nechodí příliš rádi. Je to i kvůli tomu, že jsou hodně vytížení a sezení v čekárně vidí jako ztrátu času. Při nemoci proto míří nejprve do lékárny, nadopují se medikamenty a doufají, že se bacilů co nejdříve zbaví.

Panna

Mají velmi silný pocit zodpovědnosti a do práce půjdou statečně i tehdy, když budou mít nejhorší virózu svého života. V zaměstnání pak budou předstírat, že jim vůbec nic není. Pro jejich zdraví to moc dobré není, protože si nemohou pořádně odpočinout.

Váhy

Narození ve znamení vah nesnáší tu fázi nemoci, kdy je člověk upoután na lůžko a nemůže kromě ležení pořádně nic dělat. Váhy bývají lidé akční, co rádi něco podnikají, a proto je polehávání doma ničí a hlavně příšerně nudí.  

Štír

Nemocný štír? Tomu se raději kliďte z cesty! Pacient totiž bude vyhledávat i sebemenší příležitost k tomu, aby si mohl na svůj zbídačený stav stěžovat, což může být pro jeho okolí velmi náročné. Je dobré ho vyslechnout, ale pak mu zabránit v tom, aby se utápěl v sebelítosti.

Střelec

Když je střelec nemocný, potřebuje a vyžaduje péči. Chce mít pravidelný přísun horkého čaje, vyžaduje vývar s nudličkami a otírání čela navlhčenou žínkou. A to i v případech, kdy to zdaleka není tak zlé a dokázal by se o sebe v klidu postarat sám.

Kozoroh

Nemocný kozoroh nebude chtít strávit celý den v posteli. Bude se potloukat po bytě, šířit bacily a výměnu pyžama bude považovat za zbytečnost. Pokud máte ve svém životě nemocného kozoroha, tak se o něj starejte, potřebuje to.

Vodnář

I když není v kondici, vodnář potřebuje mít neustále přehled o tom, co se v domácnosti děje. Bude mít radost, když mu někdo uvaří čaj, ale zvládl by to i sám – i když šnečím tempem. Dobře si totiž uvědomuje, že je třeba naslouchat signálům těla a odpočívat.

Ryby

Toto vodní znamení se dobrovolně uzavře do karantény. Nemoci nesnáší příliš dobře a vyloženě nenávidí, když má v bezvládném stavu potkávat své milované a blízké.  Na pár dní se separuje do ložnice, kde se dostane z nejhoršího a pak si opět troufne na kontakt se světem.

Horoskop pro jednotlivá znamení najdete zde

Foto: Depositphotos