Dobrý den, jsme spolu s manželem 10 let. Vše bylo dobré, byla jsem s ním v manželství spokojená, ale v poslední době jsem si ho přestala úplně vážit. Začala jsem si více uvědomovat samu sebe a zjišťovat, že vlastně s ním už nejsem šťastná. Že je sobecký, že vždy myslel převážně na sebe a že mě dost často ignoroval i v mých názorech a pocitech. Že ani ta starost o děti nebyla nijak valná. Zkoušela jsem o tom s ním i mluvit, myslela jsem, že mu něco dojde, ale bohužel nic. Chci se od něho s dětmi odstěhovat, nemám ho už ráda. Přiznám však, že nevím jak mu toto říct. A obávám se jeho reakce, je dost vznětlivý. Ale já už s ním za žádnou cenu žít nechci. Co mám dělat? Veronika, 35 let.

Milá Veroniko, musím vás pochválit, že jste si zřejmě včas uvědomila, že vše co jste s manželem prožívala nebylo příliš šťastné. A navíc, že jste mu dala šanci a o všem jste s ním promlouvala. Nyní je však už dobré, že si stojíte za svým rozhodnutím. To dokáže málokdo. Určitě svůj názor již neopouštějte. Zkuste s manželem promluvit, říct mu vše narovinu, domluvit se s ním na dalších postupech, jak s dětmi, majetkem a tak dále. Pokud na to nebude slyšet, tak mu musíte dát jasně najevo, že je mezi vámi konec. A případně navrhnout i návštěvu odborníka. Pokud nebude souhlasit, zřejmě budete muset podat návrh na rozvod. Není to jednoduché, ale věřte, že až to budete mít za sebou, bude vám podstatně lépe. Držím palce.

Foto: pixabay.com/geralt

Je Gestalt koučem a zabývá se dále studiem Gestalt terapie. Praktikuje aromaterapii a má ráda, když může svým dotekem pomoci lidem při jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii, proto pracuje s technikou AromaTouch. S radostí se také podílí na projektu Rozšířená rodina. Ve volném čase cvičí jógu, čte odbornou literaturu zaměřenou převážně na osobní růst, ráda píše, cestuje, má ráda kulturu a umění.

3 KOMENTÁŘE

 1. Dobry den,

  napsala jsem Vam odpoved. Nevim, zda se k Vam dostala. Ale klidne mi zavolejte na 777126962.

  Dekuji.

 2. Dobrý den,

  dekuji Vam za odpoved. Je to narocne a naprosto Vam rozumim. Pokud jste takto nestastna, mela byste to dle meho uz vazne resit. Deti budou spokojene, kdyz bude mama spokojena i kdyz to neni a nebude chvili idealni. Opravdu s nim promluvte. Zajdete k mediatorovi a reste to skrz neho. Musi i on pochopit, ze to pro neho neni dobre, nebo se treba jeste muze vzchopit skrz nejakeho odbornika. Doporuji Vam bud Jeronyma Klimese nebo Pavla Rataje. Pokud byste chtela resit sebe, muzeme se i spolu domluvit na konzultace. Je to proces. Ja sama jsem tim prochazela 3 roky. Drzte se. Klidne mi zavolejte na 777 226 962. Marta Machackova

 3. Dobrý den,
  jak jsem si přečetla Váš článek, tak mne to velmi zasáhlo. Tyto pocity z manželství mám už také velmi dlouhou dobu a to nejméně 6 let, dokonce jsem před 3 lety nechala manžela odstěhovat, ale po roce jsem kvůli dětem a jeho prosbě ho vzala zpátky domů. Bohužel jsem toto neměla dělat, protože s ním opravdu nejsem šťastná a to se podepisuje na atmosféře, která u nás panuje a vidím, že to zasahuje naše děti.
  Bojím se, že když navrhnu rozvod, bude mi manžel dělat peklo, vydírat dětmi, finančně se nebude chtít vyrovnat. Jsem z toho velmi úzkostná( bohužel tyto pocity úzkosti si nesu od dětství), nemohu v noci spát a už jsem i navštívila psychiatrii, kde mi napsali prášky.
  Prosím o informaci, jak to u Vás vypadá a to ne pro mou zvědavost, ale pro pocit sdílení. A třeba mi dodáte trochu odvahy, které mi v moji povaze tak moc chybí. A ještě prosím o info, jak to zvládají Vaše děti.

Comments are closed.