Dobrý den,

mám kamaráda, se kterým trávím poměrně hodně času. Známe se již dva roky, ale teprve nyní se naše setkání zintenzivnila a rozumíme si čím dál tím více. Bohužel má přítelkyni. Nikdy předtím mi to nevadilo, ale nyní jsem do něho opravdu zamilovaná a řekla jsem mu to, a on mi to řekl také, že je zamilovaný. Jen neví, jak to své přítelkyni sdělit. Někdy mi připadá, že to ani sdělit nechce. Už jsem na něho i trochu tlačila a on spíše couvá, ale pak zase chce, abychom se viděli. Jsem z toho zmatená. Prosím, poraďte mi, co mám dělat…

Michaela, 28 let

Milá Michaelo,

vypadá to, že váš „kamarád“ je rozkročený dvěma nohama, to se tak říká, že jedna noha patří vám a druhá jeho přítelkyni. Vy ho bohužel v tuto chvíli nemůžete přesvědčovat o tom, že vy jste ta pravá, a ať to urychleně vyřeší, když má zřejmě ve vztahu závazky i emoční. Být vámi, určitě bych si stanovila čas, do kdy to chcete mít vyřešené. A řekla mu to narovinu. Pokud to nevyřeší, víte alespoň, na čem jste, a i když to bude bolestné, věřte, že se vám uleví. Ale třeba se pohne vůči vám. Držím vám palce.

Máte pro Michaelu vlastní radu? Napište do komentářů.

Potřebujete sami poradit? Napište Martě na marta.medilkova@centrum.cz

 

Foto: depositphotos.com/IgorVetushko

Je Gestalt koučem a zabývá se dále studiem Gestalt terapie. Praktikuje aromaterapii a má ráda, když může svým dotekem pomoci lidem při jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii, proto pracuje s technikou AromaTouch. S radostí se také podílí na projektu Rozšířená rodina. Ve volném čase cvičí jógu, čte odbornou literaturu zaměřenou převážně na osobní růst, ráda píše, cestuje, má ráda kulturu a umění.