Dobrý den, mám přítele, jsme spolu již 5 let, nyní s ním čekám dítě. Jenže nevím, co se stalo, ale já jsem začala přemýšlet nad tím, zda to, že jsem s ním, je to správné rozhodnutí?! Mám totiž podezření, zda není bisexuální či prostě nějak divný. Vždy byl svůj, nebyl příliš horlivý v intimitě a empatii vůči mně, ale má jiné přednosti, které mi v té době stačily, a když bylo zapotřebí, tak i citlivý nějak byl, takže jsem si to nějak nepřipouštěla. Jenže nyní, co jsem těhotná, se projevuje divně, absolutně nemá o mé těhotenství zájem, neustále visí na telefonu se svým kamarádem a když se k němu přitulím, tak mě drsně odmítá. Nikdy mě tedy jako ženu neobdivoval, ale já si to opravdu nebrala za své, protože vím, že mě měl svým způsobem rád. Jsem zoufalá, poraďte mi prosím, nevím co dělat. Vanda, 32 let.

Milá Vando, to co popisujete mi spíše připadá, že váš přítel není vztahově vyzrálý, a že je zmatený sám v sobě. Proto se vyhýbá možná i potřebě být s vámi a snášet radosti a strasti vašeho těhotenství. Tady asi opravdu záleží na tom, co je pro vás v životě důležité a zda jeho ostatní kvality předčí to, co se nyní zrovna u něho děje. Nicméně určitě si s ním o svých pocitech promluvte a nebojte se mu to říci přímo. Přece jen jste těhotná a nemůžete si dovolit vyčkávat až se něco změní. Na základě jeho reakce uvidíte, na čem jste. Možná bude stačit, aby si uvědomil a pochopil, že potřebujete nyní oporu a aby vás ubezpečil, že je s vámi. Jeho konverzace s kamarádem berte spíše jako únik z nepříjemné situace, které si v sobě nastolil vůči vám. Pokud bude dále uhýbat, bude asi nutné mu zdůraznit, že je tady dítě a zeptat se ho na jeho postoj ať víte co dělat dále. Každopádně vám držím palce. Není to jednoduché, ale každý problém má své řešení, věřte.

Máte pro Vandu vlastní radu? Napište do komentářů.

Potřebujete sami poradit? Napište Martě na marta.medilkova@centrum.cz

Foto: Depositphotos/Wavebreakmedia

Je Gestalt koučem a zabývá se dále studiem Gestalt terapie. Praktikuje aromaterapii a má ráda, když může svým dotekem pomoci lidem při jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii, proto pracuje s technikou AromaTouch. S radostí se také podílí na projektu Rozšířená rodina. Ve volném čase cvičí jógu, čte odbornou literaturu zaměřenou převážně na osobní růst, ráda píše, cestuje, má ráda kulturu a umění.