Dobrý den, je mi 30 let, zamilovala jsem se muže, který je však o 15 let starší než já. Přišlo to náhle. Seděla jsem jednou v kavárně, on si ke mně přisedl a začal být vůči mně milý a pozorný. Už je tomu téměř rok, co se známe. Je mi s ním dobře. Jen samozřejmě trochu řeším velký věkový rozdíl. On je rozvedený, má z prvního manželství děti. Já bych dítě chtěla a on se tomu vůbec nebrání, nicméně stále mám v hlavě, že až bude dítě dospělé, on už bude hodně starší. Nedokážu si už však představit, že bych se s ním měla rozejít. Ale samozřejmě si tím jista úplně nejsem. Prosím poradíte mi, co mám dělat? Anna, 30 let.

Milá Anno, je to složité a pochopitelné. Zřejmě jste si již nějakými vztahy prošla a sama dobře víte, proč máte vztah se starším mužem. Starší muži jsou totiž všeobecně vyrovnanější a stabilnější. Mnohem více si váží rodiny a zázemí a také mohou imponovat mladším ženám i tím, co v životě dokázali. Nicméně jsou s nimi i určitá úskalí a omezení. Většinou se již neradi mění a mají rádi svůj klid, ale samozřejmě je to individuální a pokud ten váš je aktivní a činorodý, není se spíše opravdu čeho bát. I jeho vstřícným projevem mít s vámi dítě tomu tak asi nejspíše bude. Tady opravdu nejvíce záleží na vás. A pokud ho máte ráda, asi by bylo dobré neotálet a co nejdříve se rozhodnout, i vzhledem k tomu, že plánujete těhotenství. Ono když pak máte dobré vztahy se svoji rodinou a příbuznými, věřte, že i vaše dítě bude mít zázemí v nich a vaše obavy pak s jeho dospíváním díky tomu opadnou. Přeji vám hodně štěstí při rozhodování.

Foto: depositphotos/photography33

Je Gestalt koučem a zabývá se dále studiem Gestalt terapie. Praktikuje aromaterapii a má ráda, když může svým dotekem pomoci lidem při jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii, proto pracuje s technikou AromaTouch. S radostí se také podílí na projektu Rozšířená rodina. Ve volném čase cvičí jógu, čte odbornou literaturu zaměřenou převážně na osobní růst, ráda píše, cestuje, má ráda kulturu a umění.