Dobrý den, trápí mě můj nepoměr postavy – velká prsa, trochu bříško a maličký zadek. Je možné pomocí nějakého speciálního prádla aspoň opticky lehce upravit postavu? Zmenšit prsa, zvětšit zadeček a trochu ubrat v pase? Pachmanka 

Pěkný den, ano, moderní funkční materiály a střihy prádla dokážou do jisté míry pracovat s korekcí postavy a ženy u toho nemusí trpět v korzetech jako v minulých stoletích. Renomovaní výrobci prádla nabízejí tzv. zmenšovací podprsenky, jejichž koše jsou z neelastických materiálů a ty vám opticky zmenší prsa až o jednu velikost. Pak jsou na trhu stahovací a formovací kalhotky, pasové či vyšší. Podle toho, kterou partii chcete jemně upravit – bříško, boky stehna.

Zásadní korekce na Vaší postavě pak dokáže módní stylista, který „vychytá a vyladí“ postavu k souměrnosti. Máte-li velká prsa a postavu, jak popisujete, spíše do písmene V, vyvarujte se volánků v oblasti dekoltu, zvolte jemné, ale jen náznakové asymetrické řasení v oblasti bříška, aby se bříško skrylo. A přes boky a zadeček si u kalhot či u sukní můžete dovolit sklady a větší řasení.

Hlavním problémem ženské postavy je větší bříško. Vystupující tučné bříško je „antisexy“. Vím, že ne všechny dívky a ženy rády chodí do fitka a veřejně cvičí. Ale pokud chcete své bříško „zredukovat“ i jinak, než módními zásahy, tak vám mohu poradit jedno velmi jednoduché a účinné cvičení „na doma“, které vám zabere jen pět minut času. Poradil mi ho masér pro vrcholové sportovce a funguje. Stačí, když doma na zemi (bez měkké podložky), uděláte 30 – 40 sedů-lehů. Ruce volně spusťte do klína, nepomáhejte si jimi a pomalu si lehejte a sedejte. Začínejte u nižších čísel a pak zvyšujte, klidně až do stovky. Jednoduché cvičení vám po čase zformuje bříško i zadeček a zbaví Vás bolesti zad a šíje. Pět minut, jen pět minut ob den stačí!

Potřebujete poradit například s výběrem vhodného prádla? Napište paní Žanetě svůj dotaz a ona vám pomůže váš problém vyřešit.

Foto: pixabay.com/jackmac34

Profesionální stylistka prádla z Triola a.s. Na ŽenyDívky.cz pro vás připravuje módní poradnu.