Kalendáře s překvapením nemusí být jen pro děti. Udělejte radost sobě nebo své kamarádce a zpříjemněte si čekání na Štědrý den. Máme pro vás několik tipů na nejkrásnější adventní kalendáře.

Voňavé čtení

Kalendář ve tvaru knihy od značky Yankee Candle ukrývá 12 čajových a 12 votivních svíček různých druhů a navíc svícínek. Pokud je vaše blízká osoba milovníkem svíček a příjemných vůní, tak s tímto kalendářem nemůžete šlápnout vedle.

Yankee candle dárková sada adventní kalendář kniha, 1299 Kč

Kdo chce vědět, co se ukrývá uvnitř, ať klikne zde

Svítící stromeček

I následující kalendář skrývá spoustu vůní. Po otevření ho lze složit jako 3D kalendář ve tvaru stromu, na který lze navěsit 24 balíčků. Každý z nich schovává jeden výrobek značky Rituals a bonusem je svítící řetěz, jímž je stromeček ozdobený.

Adventní 3D Christmas tree, Rituals, 2390 Kč

A jak vypadá uvnitř? Zvědavci ať kliknou zde

Kolotoč plný krásy

Asi každého nadšence do kosmetiky nadchne adventní kalendář plný plnohodnotných produktů i produktů z limitované edice. Roztomilé krabičky, ve kterých je pro každý den ukryto jedno překvapení, lze později využít například pro skladování šperků.

Adventní kalendář spread the magic, essence v drogeriích Rossmann, 688 Kč

Pro milovníky čaje

Lahodné vánoční čaje v biokvalitě potěší všechny milovníky horkých nápojů. Dvacet čtyři malých pyramid ukrývá čaje zelené, kořeněné, černé i bylinkové. Většina čajů značky English Tea Shop je certifikovaná v bio standartu, a také se pyšní označením fairtrade.

English Tea Shop, 259 Kč

Vesnička plná překvapení

Dalším jedinečným kalendářem je vánoční vesnička plná dobrot. Jednotlivé domečky jsou naplněny sáčky obsahující müssli, kaše, lyofilizované ovoce, ořechy, med ale i luxusní čokoládu.

Pro nedočkavce, kteří chtějí vědět, co se ukrývá uvnitř spoiler zde

Adventní kalendář, Janova pec, 1240 Kč

Pro fanoušky designu

Letos poprvé přináší značka Westwing adventní kalendář pro milovníky dekorací. Za 24 dvířky najdeme krásné dekorace, voňavé svíčky, dárečky, vánočního průvodce a mnoho dalších překvapení.

Adventní kalendář Westwing, 3939 Kč

Krásy není nikdy dost

Spousta báječných beauty produktů se ukrývá za okénky adventního kalendáře Douglas. Co se v něm najdete? Krémy, séra, řasenku, masku na obličej, lak na nehty a mnoho dalšího.

Co přesně najdete za jednotlivými okénky zde

Adventní kalendář, Douglas, 925 Kč

Návod jak vyrobit vlastní adventní kalendář naleznete zde

Foto: archiv firem, Depositphotos