Je jedním z nejproduktivnějších a nejkreativnějších designérů na světě. A na podzim zavítá i do Prahy. Karim Rashid bude jedním z hostů Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Během této módní události představí veřejnosti svůj design navržený pro bezdýmný tabákový produkt IQOS.

Vizionář Karim Rashid je držitelem několika čestných doktorátů a významných cen za design. Má za sebou několik tisíc na trh uvedených produktů od módních doplňků přes interiéry až po celé domy a klientelu ve více než čtyřiceti zemích světa. Je světově proslulý svým nekonvenčním designem, který spojuje prvky minimalismu s převážně organickými tvary. „Pro mne je zařízení IQOS společnosti Philip Morris International atraktivní, velmi dobře navržené a založené na pokročilé technologii,“ řekl Rashid.

V září designér navštíví Prahu, aby osobně představil sérii originálních grafických motivů, inspirovaných digitálními technologiemi určenou pro ochranné obaly bezdýmného tabákového výrobku IQOS (IQOS.com). Ten je alternativou běžných cigaret, kdy se tabák díky unikátní technologii místo spalování pouze nahřívá, což snižuje množství škodlivých látek ve srovnání s cigaretovým kouřem.

„Jedná se o klíčový posun v tabákovém průmyslu a pro mne byl zajímavou výzvou a momentem k zamyšlení se nad budoucností bez kouře,“ uvádí Rashid.

Módní akce Mercedes-Benz Prague Fashion Week proběhne od 31. srpna do 5. září 2018 v Clam-Gallasově paláci v Praze 1.

Autor: -tya-

Foto: archiv

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.