Konturování obličeje jako tajemné zaklínadlo? To už dávno neplatí! Stačí využít techniku hry světla a stínů, která je tak oblíbená u celebrit a beauty bloggerek, a dotáhnout tak make-up k dokonalosti.

Konturování se není třeba bát. Je to snadné. Stačí zohlednit odstín pleti, určit tvar obličeje – zda je oválný, kulatý, podlouhlý nebo čtvercový – a následně stanovit, co je třeba opticky zúžit či kde přidat na objemu. K tomu lze využít níže znázorněný návodný manuál vizážistky firmy Dermacol, Silvie Siegr

Základní pravidla konturování:

  • Tmavší odstíny pro potlačení: aplikují se pod lícní kosti, podél linie vlasů, na hrany nosu, pod čelist a v oblasti brady (pro zúžení).
  • Světlejší odstíny – rozjasňovače, pro zdůraznění: nanáší se na střed čela, pod oči, nad horní ret, případně na střed nosu. Pro denní líčení je vhodná matná varianta produktu, večerní líčení „snese“ více lesku.

Jak postupovat:

Před konturováním je třeba pleť sjednotit za pomoci make-upu či BB krému. Zvolený odstín nanášíme zkoseným štětcem na vybrané části obličeje, přičemž přebytečnou barvu je třeba před aplikací ze štětce oklepat. Dle potřeby je možno barvu vrstvit. Kontury nakonec zjemníme krouživými pohyby a velkým štětcem do ztracena. Nakonec použijeme transparentní pudr pro zafixování líčení.

  • Konturovací paletka s matným rozjasňovačem a tvářenkou, Dermacol, 299 Kč

  • Paleta na kontury obličeje, Makeup Revolution v Notino 259 Kč

  • Konturovací a rozjasňující paletka Perfekt Face, Alverde v DM 189 Kč

foto: depositphotos.com

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.