Květiny jsou nádherné a sluší snad každému interiéru. Někdy však překáží na parapetech, policích i na zemi a někdy na ně není bohužel místo. Nemusíte mít ale ani velkou zahradu ani balkon a přitom se můžete obklopit zelení.  Odlehčete a ozvláštněte svůj domov a jednoduše zavěste květiny do vzduchu! Zní to sice bláznivě, ale kokedamy, létající květináče a závěsná aerária jsou prostě super designové vychytávky, které Vám učarují. A dobrá zpráva pro ty kreativnější z nás – vytvořit si je můžete i sami doma.

Létající květináče

Máte někdy pocit, že je vše postavené vzhůru nohama? Tento malý ekosystém Vás přesvědčí, že co vypadá na první pohled složitě, je vlastně geniálně a prakticky vyřešený způsob pěstování rostlin. Létající květináč je vhodný skoro pro všechny druhy květin. A pokud si lámete hlavu, jak je možné, že květina nevypadne, tak vězte, že tajemství tkví v konečné síťce. Ta vše která zafixuje a vy můžete květinu bez strachu zavěsit třeba i nad jídelní stůl. Inspirujte se třeba květináči Sky Planter od Boskke.

 

Zdroj: www.boskke.com, www.buydesign.cz

Závěsné květináče

Efektivní způsob, jak rozmístit květiny všude kolem Vás. Vybírat můžete z keramických, skleněných, plastových, průhledných i neprůhledných, kulatých či hranatých. Fantazii se meze nekladou, a pokud si potrpíte na český design, zkuste objevit krásu kulatých,  samozavlažovacích květináčů Flying Jungle nebo Flying Orchids od dua Petr Baletka & Eva Behrová (Enervit)

 

Zdroj: www.arki.cz

Aeárium

Terária známe, ale aerária? Co to vlastně je? Jedná se o skleněnou zavěšenou nádobku, nejčastěji kulatou, která slouží k osázení květin či jako závěsná dekorace.  Můžete je koupit již hotová, osázená, nebo upustit fantazii a vytvořit si sama například vánoční dekoraci. Veškeré nápady, tipy, triky a bohatý e-shop se všemi možnými doplňky najdete třeba na www.zahradananiti.cz

 

Zdroj: www.zahradananiti.cz

Kokedama

Kokedama znamená japonsky „mechová koule“  a právě koule je základem těchto úžasných květin, které se v mžiku stanou netradiční dekorací. Mech zde ale nemá jen dekorativní účinek, slouží také k udržení vláhy, zabraňuje vyplavování substrátu při zálivce a ve své podstatě nahrazuje klasický květináč. Můžete je buď zavěsit, nebo postavit. Péče o tyto japonské skvosty není vůbec náročná, stačí je čas od času nechat nasáknout vodou v misce a poté opět zavěsit.

 

Zdroj: Pinterest, www.zahradananiti.cz

Vertikální zahrada neboli živé stěny

Oblíbeným způsobem designerů, jak do prostoru více začlenit zeleň a přírodu jsou tzv. živé stěny, které skvěle vypadají a přemění Váš byt na zelenou oázu. Systém květináčů v jedné ploše můžete osázet květinami různých barev, či jej ponechat pouze v zelené variantě. Pěstování ani údržba není nikterak náročná a systém květin můžete kdykoliv vyměnit. Je to sice trochu odvážnější možnost, jak oživit interiér, ale stojí za to!

 

Zdroj: www.pinterest.com

Redaktorka webu Ženydívky.cz. Miluje design, hlavně ten český a módu.

1 komentář

Comments are closed.