Kdy jindy o sebe a své tělo pečovat lépe, než když teploty klesají k nule. Pokožka je vystavená těžším podmínkám než třeba v létě. Trápí ji, stejně jako třeba vlasy, mráz, vlhko, studený vítr nebo suchý vzduch. To ale neznamená, že skutečně musí trpět a čekat na lepší časy až do jara. Stačí dodržet několik dobře míněných rad.

Máte pod čepicí

Co vlasům vadí? Nejen chlad. Pod čepicí či jinou pokrývkou hlavy se potí, neprospívá jim ani přechod mezi zimou a teplem. Třepí se a lámou ve zvýšené míře. A také víc vypadávají. Proto se především v zimě mají používat kvalitní šampony, které naši hřívu hydratují a chrání po celé její délce. Samozřejmostí jsou balzámy proti lámavosti a třepení, a kondicionéry na suché vlasy. A rozhodně není na škodu použít jednou týdně regenerující masky či zábaly.

Med a rty

Zatímco v létě stačí použít lehký balzám a rty mohou rovnou do televize, v zimě je to s nimi těžké. Pro jejich regeneraci je třeba sáhnout k loji s placentou. Anebo balzám s UV 15. Při péči o rty ale odvede dobrou práci třeba med. Stačí si jej na několik minut denně nanést na rty a nechat přírodu působit. Je dobré mít jelení lůj nebo jakýkoli jiný vyživující balzám s obsahem včelího vosku či rostlinných olejů v zimních měsících u sebe a pravidelně jej během dne používat.

Obličej v první linii

Co je vždy vystavováno chladu a rozmarům počasí? Pokožka vašeho obličeje. Toto období se nedoporučuje používat hydratační krémy s vysokým obsahem vody. Více funkcí splňuje třeba vitaminový krém Rugard proti předčasným vráskám pro každodenní péči o pokožku podporuje přirozený proces tvorby buněk, upravuje vlhkost a napomáhá obnovování pokožky. Obsažené účinné látky ve spojení s aktivními vitaminy dodají pokožce obdivuhodný pocit blaha a současně chrání před nezdravými vlivy venkovního prostředí. K dostání je pouze v lékárně za cenu 235 Kč.

Krém do rukavic?

S rukavicemi, nebo bez, ruce potřebují tu nejlepší péči především v chladných měsících. Aby kůže nepopraskala mrazem, je třeba si pořídit kvalitní krém a aplikovat několikrát denně. Tip na noc: namazat vazelínou a strčit do bavlněných rukavic. Ruce za to poděkují.

Déčko bez sluníčka

Pro celé tělo je v zimě důležitý příjem vitaminů. Proto je důležité i v zimních měsících konzumovat dostatek ovoce a zeleniny. Vitamin D ale získáváme ze slunečních paprsků a těch je v zimě nedostatek. Řešením je doplněk stravy Detritin 2000 od firmy Naturprodukt, který obsahuje 2000 jednotek vitaminu D3 v jedné tabletě, což je množství, které by měl dospělý člověk za den vstřebat. Vitamin D je důležitý z pohledu imunity, protože pomáhá udržovat normální funkci imunitního systému, přispívá k udržení zdravého stavu kostí a zubů, zajišťuje normální funkci svalového systému. K dostání je pouze v lékárně za doporučenou cenu 179 korun.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.