Muži oceňují, když se o sebe ženy dobře starají. Kromě hezkých vlasů, postavy, oblečení a vůně si především všímají, jak máme upravené nehty. Krásné nehty jsou nezbytné pro elegantní a upravený vzhled. Péče o ně je tak stejně důležitá, jako používání krému na obličej nebo holení nohou.

Přirozeně dlouhé a krásné nehty, to je sen každé ženy. Ruce jsou navíc vizitkou každé z nás, a zpravidla bývají jedním z předních objektů zájmu všech mužů. Muži zas až tak neřeší, zda jsou nehty nalakované či nikoli, ale pokud jsou okousané nebo mají sloupaný lak, či snad skrývají nějakou špínu, určitě si toho všimnou. Upravené, zarovnané a čisté nehty opravdu ocení. A ještě více, pokud je pohladí jemná ruka.

Jak na hebké ruce a krásné nehty

„Věk ženy nejlépe poznáme podle rukou,“ upozorňuje Dana Hodanová, osobní terapeutka ze Studia Danah. „Je zima a s ní přichází chlad a mrazivý vítr, to je čas, kdy ruce nejvíce trpí. Pokožka se může velmi rychle vysušit a může, bez dostatečné péče, i rychleji zestárnout.“ Ruce používáme každý den, a tak je nutné se o ně náležitě starat. Máčíme je ve vodě, působí na ně různé saponáty, a tím trpí nejen pokožka, ale především nehty. Ujistěte se, že používáte co nejšetrnější prostředky na mytí rukou, např. hydratační mýdla s vysokým obsahem aloe vera, která vaši pokožku nevysušují. Ruce jednou měsíčně ošetřete jemným peelingem s přírodními složkami. Odstraní se tak odumřelé buňky a pokožka lépe přijme a vstřebá hydratační krémy a výživu.

Pokud chceme mít krásné a zdravé nehty, musíme jim čas od času dopřát oddech od lakování. Podzim je na to ta nejvhodnější doba. Nehty pečlivě odlakujte bezacetonovým přípravkem a dopřejte si kvalitní manikúru. Dodržujte následující kroky. Po odlakování  ruce dobře umyjte, nehty šetrně, ale důkladně vyčistěte a řádně vysušte. 100% suchost je pro nehty nezbytností, jinak si je následným pilováním poškodíte. Nehty upravujte od kraje do středu. Používejte výhradně papírový pilník, nikdy ne kovový, který nehty ničí.

Kůžičku zatlačujte a hydratujte

Kůžička kolem nehtů plní ochranou funkci, proto o ni pečujte, abyste zabránila nepříjemným záděrkám, ale nezapomínejte, že se nesmí stříhat, pouze jemně ošetřit.  Začněte změkčovačem po dobu 10 minut, a pak ji teprve můžete zatlačit dřevěnou tyčinkou, speciálně určenou na ošetření kůže. Závěrem kůžičku potřete výživným kokosovým nebo mandlovým olejem.

Nakonec procedury si dopřejte hřejivý parafínový zábal, který Vaše ruce i nehty dokonale prokrví a hydratuje. Navíc uvolníte zatuhlé zápěstí, drobné klouby a prsty na rukou, které jsou namáhané každodenní prací na počítači.

Čas na regeneraci

Nyní nastal čas nechat rukám nějaký čas na regeneraci, ideálně 14 dní. Každý den je minimálně 3x řádně promažte vysoce hydratujícím krémem s aloe vera. Večer, když už nebudete nic dělat, natřete pokožku na rukou i nehty přírodním kokosovým nebo jojobovým olejem. Docílíte tak zpevnění nehtů a  vaše ruce budou hedvábně jemné a viditelně omlazené.

Nezapomínejte na výživu pro nehty

Základními prvky, které potřebujete ke krásným nehtům, jsou selen a zinek. Látky je tak vhodné v těle doplnit. S tím mohou pomoci, na tyto látky bohaté potraviny, jako jsou například dýňová semínka, para ořechy, tuňák žlutoploutvý, fazole, mořské řasy či pšeničné klíčky. Výhodou je, že jde o potraviny, které můžete snadno po troškách přijímat během dne. Pokud si nejste jistá, zda máte dostatek selenu a zinku v běžné potravě, sáhněte po doplňcích stravy.

Masáž rukou

Ruce vám slouží každý den od rána do večera, proto jim také čas od času  dopřejte regenerační masáž, která unavené ruce uvolní, prokrví a pohladí i Vaši duši. „Masáž horních končetin začínáme promasírováním a uvolněním prstů, věnujeme se jim jednotlivě a pečlivě. Pokračujeme dlaní, dále promasírujeme hřbet ruky, uvolníme klouby zápěstí dále předloktí, paže a nakonec ramena a šíji,“ vysvětluje terapeutka a zkušená masérka. „Lidé se velmi často při práci hrbí, což vede k nepřirozenému sklonu v této oblasti. Svaly bývají i díky každodennímu stresu v oblasti ramen a šíje velmi ztuhlé a napjaté.“ Díky klasické masáži se krásně uvolní a zregenerují, budete se cítit odpočatá a plná energie.

 

Autor: Dana Hodanová, osobní terapeut ve Studio Danah (www.studiodanah.cz)

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.