Herečka Shannen Doherty, známá především jako Brenda Walshová ze seriálu Beverly Hills a Prue Halliwellová z Čarodějek, se narodila 12. dubna 1971 v americkém Memphisu. Její život ale nebyl procházkou růžovou zahradou. Za sebou má dvě nevydařená manželství a poslední roky se potýká se zákeřnou nemocí.

S herectvím začala Dohertyová už jako desetiletá a hvězdou se stala díky seriálu Our House. Nejvíce fanoušků ji ale přinesl seriál o partě středoškoláků, Beverly Hills 90210. Následovala spousta filmových i seriálových rolí, ale hollywoodská kariéra úspěšné herečky přesto byla značně turbulentní. Drobná tmavovláska totiž často nedokázala najít společnou řeč s režiséry, producenty ani hereckými kolegy, čímž si vysloužila nálepku „potížistka“.

Bad girl

Díky neshodám a špatné reputaci byla jedinou hvězdou, která se při ukončení seriálu Beverly Hills 90210 nepodílela na závěrečném speciálním dílu. S kolegyní Jennifer Garth, jež ztvárnila seriálovou Kelly, si vjížděly neustále do vlasů. Čas ale vše urovnal a ony se po letech staly velmi blízkými přítelkyněmi.

Ani při natáčení seriálu Čarodějky nešlo mluvit o harmonické atmosféře. Rozepře s kolegyní Allysou Milano dospěly až k odchodu Dohertyové z této show. Stalo se tak na konci třetí série. I Melissa Gilbert ze seriálu Little House on the Prairie, který se vysílal v osmdesátých letech, nevzpomíná na svou hereckou kolegyni v dobrém. O několik let později jí totiž Dohertyová svedla manžela, což jí zhrzená Gilbertová nikdy neodpustila.

Trable kam se podíváš

V hereckém životě ji kromě vydělaných milionů dolarů příliš štěstí nepotkalo a zabojovala si i v osobní sféře. Vdávala se celkem třikrát. Naposledy se tak stalo roku 2011, kdy se jejím vyvoleným stal fotograf Kurt Iswarienko a vypadá to, že herečka konečně našla spřízněnou duši. Štěstí ale páru dlouho nevydrželo. O čtyři roky později totiž Dohertyová oznámila, že se potýká s rakovinou prsu. Tu prý ještě dříve než lékaři, odhalil její domácí mazlíček, pes Bowie, který neustále čichal k pravé straně jejího hrudníku. Dohertyová uvedla, že její německý ovčák se od ní nehne ani na krok, zahrnuje ji láskou a funguje jako skvělý terapeut.

Manžel je jí v boji se zákeřnou nemocí velkou oporou a podporuje ji jak se dá. Diagnóza zatím příliš příznivě nevypadá. Z počátku to sice vypadalo na úplné vyléčení, ale rakovina se bohužel herečce vrátila a ta se nyní potýká s jejím čtvrtým stádiem. Fanouškům se z počátku uzavřela a své trápení sdílela jsem s nejbližším okolím, poslední dobou se ale rozhodla otevřít světu a své zážitky i bolesti pravidelně sdílí na sociálních sítích.

Z hollywoodské bad girl se tak vyklubala jedna z největších bojovnic. Čas urovnal ledajaké křivdy a ona si získala obrovskou podporu nejen mezi fanoušky, ale i mezi kolegy z filmové branže. My jí za redakci přejeme k 49. narozeninám jen to nejlepší, hlavně zdraví a hodně sil do dalšího boje.

Foto: Depositphotos.com