S láskou je to obvykle těžké, zima je ale ideální doba oddat se alespoň lásce na plátně – tedy, té filmové. Americké filmové časopisy nedávno vyhlásily nejvíc sexy „filmové milovníky“ za posledních dvacet let. Pojďme se tedy na ně podívat… a snít.

Průšvihář Johnny Depp

I když je mu už čtyřiapadesát a za sebou má podivné skandály, alkoholové i drogové období, pořád na tomhle chlapíkovi něco je. Spíše než jako klasický milovník se proslavil jako podivín, samotář nebo filmový mimoň. Ženy na něj nemůžou zapomenout v roli Piráta z Karibiku – Jacka Sparrowa, ale ani v kultovním snímku Mrtvý muž nebo filmu Čokoláda, kde si (pro sebe netypicky) vystřihl roli sexy milovníka s vášnivými cikánskými předky. I když už Johnny není žádný zajda a na jeho místo se v Hollywoodu hrnou mladší milovníci, stále je sexy, což dokázal třeba jako zlotřilý vrahoun ve filmu Vražda v Orient expresu.

Johnny Depp.

S britským šarmem zdraví Hugh Grant

Nejen britská královská rodina patří mezi symboly Anglie, dal by se mezi ně počítat i na první pohled jemně nepraktický, přesto neskutečně svůdný Hugh Grant. Ten si „dělal jméno“ na rolích milovníků, tak trochu zmatených Angličanů, kteří oplývají sarkastickým humorem a romantickým srdcem. A okouzlující je dodnes… Vzpomeňte si jen na majitele knihkupectví zamilovaného do slavné herečky v Nothing Hillu nebo už trochu zapomenutého zpěváka v Hudbu složil, slova napsal…

Hugh Grant.

Nemravně sexy Brad Pitt

Ó ano, kdo by nemiloval ty svůdné modré oči tohohle sexy blonďáka. Možná už není tak sexy jako v Legendě o vášni, Mexičanovi nebo Klubu rváčů… Ale pořád má co nabídnout. A v jakém filmu nejvíc okouzlil? Budete se divit, ale ve dva roky starém špionážním filmu Spojenci, kde si zahrál po boku šik Marion Cotillard a pak ve dvacet let staré klasice – Seznamte se, Joe Black, kde si zahrál (už vlastně legendární) roli smrťáka. A co si ženy u Brada představují? Paradoxně žádný divoký sex nehledejte, naopak, přály by si, aby tenhle fešák znovu našel štěstí v náruči své exmanželky Jennifer Aniston.

Brad Pitt.

Neodolatelný suchar Colin Firth

A na závěr ještě jeden britský gentleman – Colin Firth -, který svým solidním vzezřením zlomil srdce nejedné krásky. I když teď už léta žije ve spokojeném manželství s italskou herečkou Livií Giuggiolo. Srdce žen si Colin uloupil především jako pan Darcy v čtyřdílném seriálu podle románu Jane Austen Pýcha a předsudek. A vlastně není divu, nejoblíbenějším knižním hrdinou všech dob se totiž stal právě pan Darcy…  I tento herec ale hrál role milovníků, kromě zmíněného seriálu, vzpomeňme třeba na Lásku nebeskou nebo filmy o lehce popletené Bridget Jones…

Colin Firth.

Foto: Depositphotos/genious2000de; profimedia

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.