Čas utíká jako voda, ovšem pro fanoušky nejoblíbenějšího seriálu současnosti – Hry o trůny – je to dobrá zpráva. Nejen, že se blíží jeho nová řada, ale nyní mají možnost si zakoupit vlastního „Bílého chodce“. Jedna z nejprodávanějších whisky Johnnie Walker totiž přichází s limitovanou edicí nazvanou White Walker.

Seriál Hra o trůny pochází z dílny kabelové televize HBO. Na obrazovku vstoupil před sedmi lety a stal se její nejúspěšnější produkcí, která má po celém světě miliony fanoušků. Ti pečlivě sledují příběhy jednotlivých postav, kterých je v tomto seriálu opravdu mnoho. Jedni z těch nejvýraznějších jsou White Walkers, neboli Bílí chodci.

Kdo je Noční král, vůdce Bílých chodců

Děj seriálu se odehrává v sedmi královstvích kontinentu Západozemí, ve světě temného středověku, se statečnými i lstivými rytíři, mocnými čaroději, draky a zlovlky. V příběhu plném zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel bojuje sedm šlechtických rodů o vládu a moc. Moc jednoho trůnu. Intriky jsou mezi nimi na každodenním pořádku. Přes všechny tyto vzájemné rozepře však mají i jednoho společného nepřítele. Bílé chodce neboli White Walkers v čele se zlověstným Nočním králem.

Kdo jím je? Dle některých spekulací se jedná o 13. Lorda velitele, kterého žena, jež „měla pleť bílou jako měsíc a oči jako modré hvězdy,“ připravila o duši. Díky tomu se stal Nočním králem, jehož snahou je podmanit si celé Západozemí. Jak je tomu však doopravdy, neví přesně ani skalní fanoušci. Jisté je jen to, že jej od šesté řady hraje slovenský herec a kaskadér Vladimír Furdík.

Hit letošních Vánoc?

Populární skotská whisky Johnnie Walker si samozřejmě nemohla nechat uniknout takto vzácné jmenné spojení. Proto vytvořila limitovanou edici White Walker inspirovanou seriálem.

Všechny fanoušky jistě nadchne symbolika, kterou do ní blender této whisky, George Harper, vložil. V prvé řadě vsadil na jedny z nejsevernějších palíren, a to Cardhu a Clynelish. „Whisky z Clynelish musejí vydržet dlouhé skotské zimy podobné té, kterou snáší seriálová Noční Hlídka u Zdi. Proto Clynelish bylo perfektním místem, kde začít s vytvářením takto unikátní whisky.“ Obsah alkoholu 41,7 % také není zvolen náhodně. Číslo 1 odkazuje na jeden trůn, kterého se snaží všichni zmocnit. A 7 pak na sedm království, jež o něj bojují. A protože kam vstoupí Bílí chodci, tam okamžitě vše vychladne, je tato whisky speciálním blendem, který je ideální pít namražený.

Design lahve pak nadchne nejen fanoušky tohoto seriálu. Na první pohled zaujme sněhově bílé provedení s výraznou změnou typického panáčka. Ten je oblečen do brnění a místo ikonické hole drží meč. Když láhev namrazíte, díky speciální technologii inkoustu citlivého na teplotu vystoupí modré žíhování a slogan: „Winter is here“ neboli „Zima je zde.“

Věděli jste, že

… se spekuluje o tom, že Noční král patří do rodu Starků? Chůva Brana Starka řekla, že se Noční král jmenoval Brandon Stark.

… brož, kterou Noční král nosí, reprezentuje lebku havrana, a proto se tvrdí, že byl ve skutečnosti prvním velitelem noční hlídky?

… se Nočnímu králi odhaduje 8 200 let?

Osmá série přijde na obrazovky během příštího roku.

Foto: PR/White Walker

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.