Vaše vlasy jsou bez lesku, mdlé a vypadají jakoby bez života? Nezoufejte! Musíte na ně pěkně opatrně, v sametových rukavičkách!


Vlasy mohou být suché od přírody, ale většinou je jejich vysušování následkem nevhodné péče, zacházení, ale také stravy.

Péče

Zejména chladné měsíce suchým vlasům příliš nesvědčí. Chlad, vítr, nošení čepic a suchý vzduch z topení je ještě více oslabují. Tady je na místě sáhnout po speciálních prostředcích! Dodají jim potřebnou dávku hydratace a výživy. Ideální volbou jsou šampony a kúry bez obsahu parabenů, silikonů a sulfátů, které vlasy zatěžují. Minimálně jednou týdně zařaďte do vaší pravidelné péče vyživující kúru.

Pokud si nejste jistá výběrem přípravků z drogerie, můžete si ji vyrobit sama doma. Je to velmi snadné a receptů je spousta. Jeden za všechny: žloutek, lžíce olivového oleje a pár kapek citronu. Stačí nanést na vlasy, přikrýt ručníkem a nechat alespoň 30 minut působit. Vlasům neprospívá ani příliš časté barvení chemickými barvami. Pokud se bez něj neobejdete, snažte se volit barvy na vlasy s nízkým obsahem amoniaku (popř. bez něj).

Styling

Při fénování nenastavujte přístroj na nejvyšší teplotu, ale střídejte chladnější a teplejší vzduch. Pokud si vlasy žehlíte, je nutné předem použít přípravek na ochranu před horkem. Pro závěrečný styling zvolte stylingový vosk, místo tužicích gelů. Ty totiž vlasy ještě více vysušují.

Strava

O vlasy je třeba pečovat i zevnitř. Bez vyživených kořínků vlas nikdy nebude vypadat zdravě. Dbejte na zdravé stravování, vyhněte se smaženým pokrmům, zařaďte do svého jídelníčku ovoce, zeleninu, luštěniny a další potraviny bohaté na minerály a vitamíny.

Autor: Alena Babuková

Foto: pixabay.com/ivanovgood; archiv firem

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.