Chůze na boso přináší celou řadu zdravotních benefitů. Stimuluje mozková centra, aktivuje nejrůznější svaly, pomáhá od bolestí páteře i kloubů, předchází plochým chodidlům apod. V moderní době však nemáme vždy možnost tohoto způsobu chůze využít. Řešením je speciální koberec, který si můžeme vyrobit sami doma.

Lidem nebo dětem s plochýma nohama většinou ortoped doporučí speciální vložky do bot, nejrůznější masážní ježky, eventuálně cviky jako je sbírání kuliček nebo kamínků pomocí prstů na nohou. Na stimulaci chodidel, ale i pro jejich zdravý vývoj, výborně pomáhá také nástroj, který si doma může vyrobit úplně každý. Reflexologická podložka je výbornou zdravotní pomůckou, která se může stát standardní součástí vašeho interiéru.

Po speciálním koberci, který skvěle nahrazuje chůzi po hrbolatém terénu v přírodě, se můžete procházet sem a tam kdykoliv a jak dlouho budete chtít. Stačí si jen připravit větší rohožku, případně uříznout kus koberce s nízkým vlasem. K výrobě této pomůcky budete také potřebovat rozmanité drobné předměty jako: různě velké oblázky, klacíky a dřívka, kolíčky, pěnové natáčky, houbičky na nádobí, kousky polystyrenu nebo látek nebo třeba dětskou stavebnici.

Všechny nashromážděné předměty lepidlem pevně přilepíte na podložku a každodenní příjemná procházka na boso může začít. Vzhledem k tomu, že se na chodidlech promítají reflexní obrazy všech orgánů, stimulací správných bodů lze pozitivně ovlivnit vaši celkovou vnitřní rovnováhu, navodit správnou činnost orgánů, zbavit tělo škodlivin i ovlivnit mnohé zánětlivé procesy.

Foto: depositphotos/starast

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.